Spotkanie na szczycie: Morawiecki, Kulesza i Bortniczuk rozmawiali o pieniądzach

Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się dziś z premierem Mateuszem Morawieckim oraz prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Chodziło o pieniądze, ale nie o premie dla piłkarzy.

Po odpadnięciu reprezentacji Polski z mistrzostw świata w Katarze media obiegła informacja o rzekomej premii, którą piłkarze mieli otrzymać od premiera Mateusza Morawieckiego za wyjście z grupy. Szef rządu jednak wycofał się z obietnicy i w mediach społecznościowych napisał: "Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy". Pieniądze ma jednak otrzymać PZPN, a we wtorek odbyło się w tej sprawie ważne spotkanie. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w dupie. Mocne kulisy

Minister Sportu i Turystyki informuje o spotkaniu z Mateuszem Morawieckim i Cezarym Kuleszą. "Wsparcie piłkarskiej młodzieży"

We wpisie w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki przekonywał, że "problemem polskiej piłki od lat jest poziom finansowania", a "rolą Państwa jest wspieranie rozwoju tej najpopularniejszej dyscypliny sportu". Szef rządu obiecał, że władza przeznaczy środki na rozwój piłki i wydaje się, że dzieje się to zdecydowanie szybciej, niż się spodziewano. 

- Dziś odbyło się spotkanie z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Cezarego Kuleszy oraz moim, ws. funduszu wsparcia piłkarskiej młodzieży, akademii piłkarskich, systemu szkoleń trenerskich i rozwoju infrastruktury sportowej - poinformował na Twitterze Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Można przypuszczać, że chodziło właśnie o obiecane przez premiera wsparcie, ale minister nie podał żadnych konkretów. - O szczegółach będziemy informować niebawem - zakończył wpis Bortniczuk. 

- Jestem przekonany, że bez zwiększenia budżetu na polską piłkę trudno nam będzie rywalizować z najlepszymi, a przecież nasi piłkarze pokazali, że to możliwe. Pokazali, że jest to w naszym zasięgu - pisał Premier Mateusz Morawiecki. 

Przypomnijmy, że w ostatnich latach budżet polskiego związku piłki nożnej wynosił nawet około 250 milionów złotych rocznie. Za samo osiągnięcie przez piłkarzy 1/8 finału federacja otrzymała od FIFA 13 mln dolarów (ok. 59,8 mln zł). 

Więcej o: