Zwrot premiera Morawieckiego ws. premii dla piłkarzy. "Na koniec wprost"

"Nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy" - poinformował na swoim koncie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Mistrzostwa świata zakończyły się dla reprezentacji Polski największym sukcesem od 36 lat i największym kryzysem wizerunkowym w XXI wieku. Dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili, że premier Mateusz Morawiecki obiecał polskim piłkarzom 30 milionów złotych premii za wyjście z grupy.

Zobacz wideo Co dalej z Michniewiczem? "Wyjście z grupy nie może przypudrować problemów polskiej piłki"

Mateusz Morawiecki wycofał się z premii dla reprezentacji Polski

W mediach wybuchła burza, że za wygraną z Arabią Saudyjską, remis z Meksykiem i dwie porażki z Argentyną i Francją premier polskiego rządu postanowił wydać 30 milionów złotych z publicznych pieniędzy na premie dla zawodników i sztabu. Dodajmy, że drużyna i tak już miała zapewnione pieniądze z PZPN.

Okazuje się, że ostatecznie żadnych premii nie będzie. Poinformował o tym sam premier w poście na Facebooku. Cytujemy go w całości.

"Po 36 latach nasza Reprezentacja wyszła z grupy i zagrała w 1/8 finału Mistrzostw Świata. To wielka radość!

Odpadliśmy z dalszej gry w fazie pucharowej Mundialu, ale zagraliśmy dobry mecz z obecnym mistrzem świata - reprezentacją Francji. Polacy podjęli rzuconą rękawicę.

Czego zabrakło? Przede wszystkim doświadczenia gry na tym poziomie i trochę szczęścia. Nasza kadra dała nam jednak więcej niż moglibyśmy oczekiwać.

Problemem polskiej piłki od lat jest poziom finansowania. Brutalna prawda futbolu jest taka, że wielkie granie jest tam, gdzie są wielkie pieniądze.

Uważam, że rolą Państwa jest wspieranie rozwoju tej najpopularniejszej dyscypliny sportu. Dotyczy to przede wszystkim środków na szkolenie młodzieży, budowy infrastruktury, ale także rozwoju i wsparcia talentów. Na te cele będziemy przeznaczać dodatkowe środki.

Udany występ Polaków na Mundialu jest dobrą okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat przyszłości polskiej piłki.

Jestem przekonany, że bez zwiększenia budżetu na polską piłkę trudno nam będzie rywalizować z najlepszymi, a przecież nasi piłkarze pokazali, że to możliwe. Pokazali, że jest to w naszym zasięgu.

Uważam również, że nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości systemu i zarazem rolą Związku oraz głównych sponsorów.

Na koniec wprost: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.