Hit na start eliminacji. Wiemy, gdzie dokładnie zagrają Polacy

Poznaliśmy stadion, na którym reprezentacja Polski zacznie zmagania w eliminacjach do Euro 2024. Zagra z Czechami na Fortuna Arenie w Pradze, obiekcie Slavii Praga.

Reprezentacja Polski zacznie eliminacje do Euro 2024 od starcia z najpoważniejszym rywalem w grupie, czyli Czechami. Biało-Czerwoni i nasi południowo-zachodni sąsiedzi są wymieniani jako faworyci grupy eliminacyjnej i to oni powinni awansować na mistrzostwa Europy. Wiadomo już, gdzie obie drużyny zaczną walkę o miejsca na turnieju.

Znamy arenę meczu Czechy - Polska

Polacy zagrają z Czechami 24 marca. Obiektem, na którym odbędzie się spotkanie, będzie Fortuna Arena w Pradze.

W przeszłości nosił nazwy Sinobo Stadium, Eden Aréna, Stadion Eden i Synot Tip Arena. Na co dzień swoje mecze rozgrywa na nim Slavia Praga. Może na nim zasiąść do 21 tys. widzów. W 2023 r. odbędzie się tam finał Ligi Konferencji Europy. To najnowocześniejszy obiekt piłkarski w Czechach.

Robert Lewandowski i Mateusz Morawiecki nie spotkają się, by porozmawiać nt. premii dla piłkarzyMedia: Lewandowski nie spotka się z premierem. Nie będzie premii dla piłkarzy

W ostatnim czasie dwa polskie kluby przekonały się, że gdy Fortuna Arena jest wypełniona po brzegi, atmosfera może być gorąca. Grały tam Legia Warszawa w 2021 r. (remis 2:2 w pierwszym meczu fazy play-off o Ligę Europy) i Raków Częstochowa (latem 2022 r. w ostatniej rundzie elim. do LKE, porażka 0:2).

Od kilkunastu lat obiekt jest stadionem narodowym reprezentacji Czech. Na Fortuna Arenie punkty w eliminacjach lub Lidze Narodów gubiły m.in. Anglia, Hiszpania i Szwajcaria. Grały też tutaj Niemcy, Portugalia i Brazylia.

Katar 2022. Robert Lewandowski i trener Czesław Michniewicz podczas meczu 1/8 finału.Domagamy się, aby kadra była wizytówką, a nie powodem do wstydu. Michniewicz ma skarb

Ostatni raz z Czechami graliśmy w listopadzie w 2018 r. W meczu towarzyskim w Gdańsku lepsi okazali się Czesi, którzy wygrali 1:0.

Eliminacje Euro 2024 potrwają od marca do do listopada. Baraże, które zostaną utworzone na podstawie wyników w Lidze Narodów odbędą się w marcu 2024 r. Mistrzostwa Europy, które zorganizują Niemcy, będą trwać od 14 czerwca do 14 lipca 2024.

Więcej o: