Anglicy oceniają Polaków po meczu z Francją. Zauważają "wielki talent"

"To może być wielki talent Polaków na przyszłość" - tak o występie Jakuba Kamińskiego przeciwko Francji (1:3) pisali dziennikarze "Daily Mail". Ich zdaniem piłkarz Wolfsburga był, obok Kamila Glika, najlepszym piłkarzem kadry prowadzonej przez Czesława Michniewicza.

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w mistrzostwach świata w Katarze na 1/8 finału. Na tym etapie lepsza okazała się Francja, która wygrała 3:1 po dwóch golach Kyliana Mbappe i trafieniu Oliviera Giroud. - Nie było łatwo, ponieważ polska drużyna była dobrze zorganizowana, ale wciąż mamy tę umiejętność znajdowania wielu rozwiązań. Polska grała o wiele bardziej ofensywnie niż w trzech poprzednich meczach turnieju. Gdy zobaczyłem ich skład, nie spodziewałem się takiego nastawienia - mówił Didier Deschamps, selekcjoner Francuzów.

Brytyjscy dziennikarze chwalą Jakuba Kamińskiego. "To może być wielki talent"

Brytyjski dziennik "Daily Mail" ocenił reprezentantów Polski po meczu z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Najwyższe oceny w drużynie otrzymali Kamil Glik oraz Jakub Kamiński (7 w skali 1-10). Szczególnie warta uwagi jest argumentacja oceny dla piłkarza Wolfsburga. "Zademonstrował odważny występ zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Prawie dał Polsce prowadzenie. To może być wielki talent Polaków na przyszłość" - piszą brytyjscy dziennikarze.

Wysoko Kamiński został też oceniony przez Filipa Modrzejewskiego, dziennikarza Sport.pl, który przyznał mu notę 4+ w skali 1-6. "Nasz najaktywniejszy gracz w szybkim ataku. Wielokrotnie szarpał, ale po kilkunastometrowych rajdach nie miał komu podać. Czasami brakowało go w defensywie, gdy Cash zostawał z Mbappe, ale swoją rolę jako skrzydłowy spełnił bardzo dobrze. Wygrał aż pięć z siedmiu pojedynków" - czytamy w artykule.

Łącznie Jakub Kamiński zagrał przez 232 minuty w czterech meczach reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze - odpowiednio 90 minut z Meksykiem (0:0), 27 minut z Arabią Saudyjską (2:0), 45 minut z Argentyną (0:2) i 71 minut przeciwko Francji (1:3). Teraz Kamiński wróci do gry w Wolfsburgu, dla którego zdobył dwie bramki i zanotował trzy asysty w 17 meczach w pierwszej części sezonu.