Filary reprezentacji Niemiec mogą pożegnać się z kadrą. "To była ogromna przyjemność"

Niepewna jest przyszłość kilku zawodników w reprezentacji Niemiec. Do rozważającego swoją dalszą grę w narodowych barwach Thomasa Muellera, dołączył Ilkay Guendogan. "Ból jest brutalnie głęboki, odczuwalny głębiej niż zwykle" - powiedział zawodnik Bayernu Monachium po ostatnim spotkaniu na mundialu w Katarze.

Reprezentacja Niemiec pożegnała się z tegorocznymi mistrzostwami świata już w fazie grupowej. To drugi z rzędu mundial, w którym nie zameldowała się w fazie pucharowej. Główną tego przyczyną była porażka 1:2 z Japonią w pierwszej kolejce. Mimo osłody w postaci zwycięstwa z Kostaryką najważniejsza piłkarska impreza miała dla Niemców gorzki wymiar.

Zobacz wideo Lewandowski nie ma radości z reprezentacji?

Mowa pożegnalna Muellera?

Po ostatnim spotkaniu grupowym, gdy było już wiadome, że to pożegnanie z turniejem, rundę honorową wokół boiska, dziękując kibicom, zrobił Thomas Mueller. - Nie wiem dokładnie, jak sprawy potoczą się dalej. Jeśli to był mój ostatni mecz w reprezentacji Niemiec, to chciałbym skierować kilka słów do wszystkich niemieckich fanów piłki nożnej - powiedział 121-krotny reprezentant kraju. - To była ogromna przyjemność. Szanowni państwo, bardzo wam dziękujemy. Przeżyliśmy razem niesamowite chwile - dodał.

Można było to odbierać jako mowę pożegnalną zawodnika, ale później stonował on nastroje.- Muszę pomyśleć i porozmawiać z żoną - powiedział. Mueller podsumował również sam turniej odpadnięcie swojego zespołu. - Wielkie pytanie w życiu: jaki był tego powód? Pomimo całego doświadczenia z dużymi sukcesami, ale także z porażkami, tym razem będę potrzebował trochę czasu, aby móc wszystko sklasyfikować - powiedział. 

Mistrz świata i wielki pechowiec

- To była fala emocji. Oczekiwanie, ambicja, polityka, odrzucenie, porażka na starcie, nadzieja i uznanie po drugim meczu (z Hiszpanią 1:1 - przyp. red.), potem przy pierwszym zwycięstwie w turnieju zostaliśmy jednocześnie wyeliminowani, a wraz z tym kompletna katastrofa. Ból jest brutalnie głęboki, odczuwalny głębiej niż zwykle - dzielił się swoimi emocjami 121-krotny reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku.

Jak informuje "Kicker", nie tylko zawodnik Bayernu Monachium rozważa swoją przyszłość w "Die Mannschaft". Z myślami, czy kontynuować swoją grę w narodowych barwach, bije się również Ilkay Guendogan. Pomocnik Manchesteru City w październiku skończył 32 lata. Nic znaczącego z kadrą nie wygrał, gdyż z mundialu w Brazylii, na którym Niemcy zdobyli złoty medal, wyeliminowała go kontuzja. Z tego samego powodu nie zagrał na Euro 2016, gdzie jego koledzy doszli do półfinału, czy Pucharze Konfederacji w 2017 z triumfem w całej imprezie. W reprezentacji zagrał 66 razy.

Z gry w narodowych barwach nie zamierza rezygnować za to Manuel Neuer. - Tak długo, jak będę powoływany i mogę pokazywać swoje umiejętności, wykluczam taką możliwość. Spodziewam się kontynuacji (gry - przyp. red.). Nie widzę żadnych przeciwwskazań - powiedział 36-latek. Golkiper Bayernu Monachium jest kapitanem reprezentacji Niemiec. W kadrze zagrał 117 razy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.