"Ograniczeni", "nieszkodliwi". Francuzi bezlitośni dla kadry Michniewicza

"Ograniczeni Polacy", "nieszkodliwa Polska", "bali się szybkości Mbappe" - to tylko niektóre z tytułów, które pojawiają się we francuskich mediach po meczu Francja - Polska (3:1) w 1/8 finału mistrzostw świata. Znajdziemy jednak także słowa uznania, zwłaszcza pod adresem Wojciecha Szczęsnego, którego nazwano "najlepszym bramkarzem świata".

Reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:3 w meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. "Trójkorowych" do zwycięstwa poprowadził Kylian Mbappe - strzelec dwóch goli, ale także Olivier Giroud, który otworzył wynik meczu i miał spory udział przy drugim trafieniu dla swojej drużyny. Honorowego gola dla naszej drużyny w doliczonym czasie gry z rzutu karnego strzelił Robert Lewandowski. 

Zobacz wideo Po meczu Polska - Francja. "Mbappe bawił się w drugiej połowie, Lewandowski był nieswój"

Reprezentacja Polski oceniona przez francuskie media. "Ograniczeni"

Polacy mogą zatem pakować walizki i wracać do kraju, jednak na pocieszenie zostaje im fakt, że zagrali zdecydowanie najlepszy mecz podczas całego turnieju. Co prawda innego zdania są francuskie media, które uznały w większości, że nasi piłkarze nie byli w niedzielę godnym rywalem dla ich reprezentacji. Jak oceniono grę Biało-Czerwonych?

Były kadrowicz przestrzega. Były kadrowicz przestrzega. "Koniec Kamila Glika? Ja będę pierwszym, który się oburzy"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Nieszkodliwa Polska" - podsumowuje dziennik "Le Parisien". Podkreślono, że Francuzi byli zdecydowanymi faworytami, ale w pierwszej połowie mieli problem z udowodnieniem tego na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie. "Popołudnie Les Bleus mogło zmienić się w koszmar" - napisano o sytuacji z 37. minuty, gdy strzał Piotra Zielińskiego zatrzymał Hugo Lloris. Chwilę później na 1:0 trafił Giroud, co zmusiło Polaków do zmiany stylu gry, zostawienia Francuzom większych przestrzeni. Widać to było w drugiej połowie. "Bali się szybkości Mbappe" - podsumowano pojedynki z największą gwiazdą drużyny w drugiej połowie. Gwiazdy, która pogrążyła Polaków dwoma golami. 

"Ograniczeni Polacy" - to natomiast tytuł "RMC Sport". Zaznaczono, że Francuzi "bali się Wojciecha Szczęsnego". Obawiano się, że dojdzie do rzutów karnych, w których nasz rewelacyjny bramkarz zatrzyma ich drużynę. Jednak "uniknęli katastrofy" rozstrzygając mecz w regulaminowym czasie, to był ich cel.  Tutaj także zwrócono uwagę, że Polska istniała tylko przez kwadrans w pierwszej połowie. "Ograniczeni Polacy" - napisano o grze w drugiej połowie, gdzie "Les Bleus" dominowali pod każdym względem.

"Kylian Mbappe prowadzi Francję do zwycięstwa nad Polską" - zachwyca się portal lemonde.fr. Wytknięto tutaj wcześniejsze, słabe mecze Polaków. Dziennikarze stwierdzili, że Polska przeszła przez fazę grupową "kulejąc". W niedzielę nie była równorzędnym rywalem dla ich reprezentacji, gdyż udało się wyeliminować naszą najgroźniejszą broń - Roberta Lewandowskiego. "Zagrożenie ze strony Roberta Lewandowskiego zostało zduszone przez francuską obronę" - czytamy. Dodano, że Polacy grali dobrze tylko do 37. minuty i wspomnianej już kilkakrotnie okazji Piotra Zielińskiego. Wbito szpilkę Arkadiuszowi Milikowi, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, sugerując, że jego zmiana nie wniosła niczego do gry Polaków. "Atak Polaków nie mógł się równać z Francją" - podsumowano. 

"Sukces dla Les Bleus, walizki dla Polski" - to tytuł z portalu francetvinfo.fr. Francuzi obawiali się powtórki z Euro 2020 i zespołu, który w fazie grupowej nie zrobił dobrego wrażenia (wówczas sensacyjnie odpadli ze Szwajcarią - red.). Ze szczególnym szacunkiem wypowiadano się o Wojciechu Szczęsnym, którego nazwano "najlepszym bramkarzem świata". Jednak nawet on nie dał rady uratować Polski. Zdaniem Francuzów, był "bezradny" przy geniuszu Mbappe. 

"Francja za mocna dla Polski" - pisze portal France24.com. "Francja rozpoczęła mecz od ataku, ale kontrolowana, cierpliwa gra Polaków utrzymywała wyrównany mecz" - oceniono nieco przychylniej naszą kadrę. W podobnym tonie pisze też rtl.fr. "Reprezentacja Francji zdominowała Polskę" - oceniono. "Polacy sprawiali im (Francuzom - red.) trudności w pierwszej połowie" - dodano.

Cezary Kulesza o meczu z FrancjąCezary Kulesza podsumował występ Polski na MŚ w Katarze. Króciutko

Więcej o: