Cezary Kulesza podsumował występ Polski na MŚ w Katarze. Króciutko

"Dla naszej reprezentacji to koniec Mundialu, ale kończymy go z podniesionymi głowami" - tak występ polskiej kadry w meczu z Francją podsumował prezes PZPN Cezary Kulesza. Polska przegrała 1:3 z aktualnymi mistrzami świata - Francuzami.

Reprezentacja Polski pierwszy raz od 1986 roku wystąpiła w 1/8 finału mistrzostw świata. Samo wyjście z grupy należy traktować więc jako sukces. W niedzielnym meczu zespół Czesława Michniewicza potrafił postawić się obrońcom tytułu mistrzów świata. Mimo porażki, prezes PZPN Cezary Kulesza nie kryje dumy z postawy polskiej drużyny.

Zobacz wideo To nie jest takie proste. Kibice próbują wymówić "Wojciech Szczęsny"

Cezary Kulesza po meczu z Francją. "Wracamy z podniesionymi głowami"

"Dla naszej reprezentacji to koniec mundialu, ale kończymy go z podniesionymi głowami. Przeciwko Francji mieliśmy swoje okazje, mistrzowie świata byli po prostu silniejsi" - tak spotkanie z reprezentacją Francji na gorąco ocenił Cezary Kulesza. Prezes PZPN podzielił się swoimi odczuciami na Twitterze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Kulesza podkreślił też historyczne znaczenie dzisiejszego starcia z obrońcami tytułu mistrzów świata. "Wyjście z grupy, pierwsze od 36 lat, to jednak sukces. Dziękuję za to trenerowi, piłkarzom i naszym kibicom" - ocenił.

Katar 2022. Piotr Zieliński w meczu Polska - FrancjaSą "piątki", ale i "dwójki". Najlepszy mecz Polaków na MŚ w Katarze [OCENY]

Dumy z występu reprezentacji Polski nie kryli także kibice oraz eksperci. Na Twitterze można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat postawy zespołu Czesława Michniewicza, o czym więcej pisaliśmy --> TUTAJ i TUTAJ.

Polska żegna się z mistrzostwami świata. Była walka. "To jest najważniejsze"

Po spotkaniu Robert Lewandowski nie krył zadowolenia z drużyny. - Jeśli patrzymy przez sam pryzmat meczu i jak zagraliśmy, to daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy - powiedział kapitan reprezentacji Polski tuż po końcowym gwizdku w rozmowie z TVP Sport, o czym więcej pisaliśmy --> TUTAJ.  Zadowolony był także Czesław Michniewicz, który żałował niewykorzystanych sytuacji (więcej --> TUTAJ).

Francja - PolskaPrzebierańcy. Takiej stypy na tych MŚ jeszcze nie było. Nie chodzi tylko o Polaków

Francja w ćwierćfinale mundialu zmierzy się ze zwycięzcą drugiego niedzielnego starcia: Anglia - Senegal.

Więcej o: