Michniewicz podsumował grę Polaków z Francją. "Chcieliśmy zagrać inaczej"

- Nasza przygoda się zakończyła, przegraliśmy z mistrzami świata. Żałuję bardzo, bo mecz mógł się potoczyć inaczej gdybyśmy zdobyli bramkę jako pierwsi - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz. Polska przegrała 1:3 z Francją i pożegnała się z turniejem w 1/8 finału.

Reprezentacja Polski żegna się z Katarem, ale jej gra mogła się podobać - to był najlepszy mecz Biało-Czerwonych w Katarze. Po spotkaniu Czesław Michniewicz na gorąco ocenił starcie z aktualnymi mistrzami świata.

Zobacz wideo Radość argentyńskich kibiców po zwycięstwie nad Australią

Czesław Michniewicz ocenił mecz z Francją. "Chcieliśmy zagrać inaczej"

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudny mecz i chcieliśmy zagrać inaczej. W pierwszej połowie były dobre momenty, może nie było ich zbyt wiele, ale mieliśmy kilka sytuacji, które mogły skończyć się bramką. Żałuję okazji Piotrka Zielińskiego i dobitki. To było jeszcze przy 0:0, a później wydarzyło się coś złego, czyli Francja strzeliła pierwszego gola - powiedział przed kamerami TVP Sport Czesław Michniewicz.

Mundial kończymy golem Lewandowskiego. Przegraliśmy, ale graliśmy w piłkęMundial kończymy golem Lewandowskiego. Przegraliśmy, ale graliśmy w piłkę

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Trener został zapytany też o postawę Piotra Zielińskiego, ale nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. - Na podsumowania przyjdzie czas. Ja chciałbym z tego miejsca podziękować piłkarzom, sztabowi i wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniach. Nasza przygoda zakończyła się dziś, przegraliśmy z mistrzami świata. Żałuję bardzo, bo Francja miała swoje okazje, a mecz mógł się potoczyć inaczej gdybyśmy zdobyli bramkę jako pierwsi - ocenił.

- Wielu z tych zawodników będzie występowało w reprezentacji jeszcze przez wiele lat. Kiwior i wszyscy młodzi zawodnicy za dwa lata na Euro czy za cztery lata na mundialu będą mieli doświadczenie. A wiemy, ile znaczy doświadczenie, patrząc po innych zawodnikach. Musimy do tego zmierzać - skończył trener.

Katar 2022. Piotr Zieliński w meczu Polska - FrancjaSą "piątki", ale i "dwójki". Najlepszy mecz Polaków na MŚ w Katarze [OCENY]

Więcej o: