"Aż mnie zmroziło". Na ekranie pojawił się skład z Grosickim w ataku

Specjaliści od transmisji meczów mistrzostw świata w Katarze muszą mieć nie lada fantazję. Na ponad dwie godziny przed meczem wyświetlili na ekranach skład reprezentacji Polski. Zobaczyliśmy w nim m.in. Jana Bednarka na prawej obronie czy Kamila Grosickiego przed Robertem Lewandowskim. Na szczęście nie jest to oficjalne ustawienie na mecz z Francją.

Dziennikarz Sport.pl Bartłomiej Kubiak opublikował na Twitterze zdjęcie tego, co zobaczył na jednym z monitorów na stadionie Al Thumama w Dosze. Realizatorzy transmisji w trakcie przygotowań do meczu Polska - Francja wyświetlili skład polskiej reprezentacji. Widok mrozi krew w żyłach, a nie był to pierwszy raz. 

Zobacz wideo Sensacja w wyjściowym składzie Polaków? Raport z Kataru przed meczem z Francją

Coś tu się chyba nie zgadza. Taki skład Polaków to jakaś pomyłka

Gdyby ustawienie, jakie widać na zdjęciu, było prawdziwe, chyba każdy zastanawiałby się, czy Czesław Michniewicz na pewno wie, co robi. W bramce zgodnie z oczekiwaniami znalazł się Wojciech Szczęsny. Cuda dzieją się jednak już w zestawieniu linii obrony. Po prawej stronie widzimy Jana Bednarka. Problem w tym, że piłkarz Aston Villi to nominalny stoper, a poza tym w tym turnieju nie zagrał ani razu i raczej mało kto spodziewa się go w pierwszej jedenastce 1/8 finału MŚ.

Podobna sytuacja jest w przypadku Mateusza Wieteski i Artura Jędrzejczyka. Taka para stoperów na mecz z Francją byłaby prawdziwą sensacją. Spodziewamy się raczej Kamila Glika i Jakuba Kiwiora. Z kolei na lewej stronie awizowany był Matty Cash, zazwyczaj grający z drugiej strony boiska.

Lewandowski na skrzydle i Grosicki w ataku. Kuriozalne ustawienie

Dziwnie wyglądają również pozostałe formacje. Na środku ataku zamiast Roberta Lewandowskiego znalazł się Kamil Grosicki. Gdzie podział się napastnik FC Barcelony? Na prawym skrzydle. Z kolei na lewym umieszczono Krystiana Bielika. W środku pola, gdzie zazwyczaj gra, jest za to drugi napastnik Arkadiusz Milik. Skład uzupełniają jeszcze Damian Szymański i Grzegorz Krychowiak. Zabrakło miejsca dla Piotra Zielińskiego.

Prawdopodobnie były to tylko testy realizatorów. Podobna sytuacja miała miejsce również przed meczem z Argentyną. O tym także informował na Twitterze Bartłomiej Kubiak. Wytłumaczeniem, dlaczego akurat takich piłkarzy pokazano, mogą być numery na koszulkach. Wszyscy piłkarze, którzy się w znaleźli na tej grafice, mają numery od 1 do 11 i są one coraz wyższe, czytając od dołu do góry i od lewej do prawej.

Mecz Polska - Francja rozpocznie się niedzielę o godz. 16.00. O prawdziwym składzie reprezentacji Polski piszemy => TUTAJ. Zapraszamy na relację na stronie Sport.pl. Link do niej znajduje się => TUTAJ. Poniżej zamieszczamy podstawową jedenastkę na mecz 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze:

  • Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski
Więcej o:
Copyright © Agora SA