Znamy skład Polski na Francję. Gramy z jednym napastnikiem

Poznaliśmy skład Polaków na spotkanie 1/8 finału mistrzostw świata z Francją. Nie sprawdziły się wcześniejsze przecieki o niespodziankach, które miał szykować selekcjoner Czesław Michniewicz.

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mundialu pierwszy raz od 36 lat. Jej rywalem w 1/8 finału jest Francja, obrońca mistrzowskiego tytułu. Skazywano zatem Polaków na pożarcie, ale eksperci w naszym kraju życzą Biało-Czerwonym sprawienia niespodzianki.

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Oto skład Polski na Francję

Nie sprawdziły się przecieki, wedle których Michniewicz miał zdecydować się na bardziej ofensywny skład. W pierwszym składzie na szpicy wyjdzie jedynie Robert Lewandowski, a Arkadiusz Milik zacznie na ławce rezerwowych.

Robert Lewandowski i Czesław Michniewicz podczas meczu Polska-Arabia saudyjska na mundialu w Katarze. Al Rayyan, 26 listopada 2022 r.Apel Roberta Lewandowskiego. Bezskuteczny. Michniewicz ma asa w rękawie

Selekcjoner w stosunku do ostatniego meczu z Argentyną nie zmienił za to ustawienia bloku defensywnego. W bramce zagra niezawodny Wojciech Szczęsny, a przed nim wystąpią Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior i Bartosz Bereszyński. O występ tego ostatniego można było się obawiać, kiedy w środę przedwcześnie zszedł z boiska z powodu urazu. Na szczęście wszystko jest w porządku i może grać.

Michniewicz po awansie z grupy dawał do zrozumienia, że reprezentacja w fazie pucharowej zagra mniej zachowawczo, odważniej. Drużyna zebrała sporo krytyki za dotychczasowy defensywny styl i piłkarze sami komunikowali ponoć trenerowi, że są gotowi zagrać z Francją odważniej.

Kibice Serbii wywołali zamieszkiHaniebne pożegnanie z mundialem. Ręce opadają. Nie mogli znieść porażki [WIDEO]

Mecz Francja - Polska rozpocznie się o godzinie 16:00. Sędziować będzie Jesus Valenzuela z Wenezueli.

Skład Polski na mecz z Francją: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Jakub Kamiński, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski.

Więcej o: