Obraniak żąda zmiany. "Jedyna szansa dla Polaków"

Reprezentacja Polski zmierzy się w niedzielę z Francją w 1/8 finału mundialu w Katarze. Były kadrowicz Ludovic Obraniak nie ma wątpliwości, co mogłoby być atutem zespołu Czesława Michniewicza. - Dla mnie jedyną szansą dla Polaków jest granie na trzech z tyłu, z kimś obok Lewandowskiego i Zielińskiego tuż za nimi - stwierdził wprost.

W niedzielę, 4 grudnia polscy piłkarze rozegrają najważniejszy mecz od lat, a jego stawką będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze. Rywalami kadry Czesława Michniewicza będą broniący tytułu Francuzi. Tamtejsze media nie uznają Polaków za równorzędnych rywali i wieszczą pewne zwycięstwo. W obronie Polaków stanął wczoraj Ludovic Obraniak, który nadal śledzi ich poczynania. Teraz wskazał, co mogłoby pomóc w starciu z Francją.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

Obraniak zna przepis na sukces Polakom w spotkaniu z obrońcami tytułu. "Granie na trzech z tyłu"

"Szanuj Polskę" - tak Obraniak zareagował na lekceważące słowa jednego z francuskich dziennikarzy pod adresem reprezentacji Polski. Obrońca, który był jedną z nadziei drużyny podczas EURO 2012, nadal czuje sentyment do naszego kraju. W rozmowie z "L'Equipe" 38-latek wskazał, co mogłoby być atutem kadry Michniewicza podczas meczu z Francuzami. - Dla mnie jedyną szansą dla Polaków jest granie na trzech z tyłu, a także z kimś tuż za Lewandowskim i Zielińskim - stwierdził były piłkarz. Znacznie konkretniejszej wskazówki udzielił na Twitterze, domagając się wręcz zmiany ustawienia zespołu. - Powrót do 3-5-2 to obowiązek! - napisał.

Wszystko wskazuje na to, że trener Michniewicz nie zdecyduje się na zmianę ustawienia i na mecz z Francją wyjdzie z klasycznym 4-4-2. Według przewidywań Bartłomieja Kubiaka ze Sport.pl do wyjściowego składu może powrócić Arkadiusz Milik, który pojawił się na sobotniej konferencji prasowej u boku selekcjonera. - W niedzielę chcemy i musimy zrobić wszystko, by zagrać lepiej. Doceniamy moment, w którym się znaleźliśmy, ale nie czujemy żadnej presji i nie nakładamy na siebie dodatkowego obciążenia. Potrafimy grać w piłkę i chcemy to pokazać - stwierdził napastnik Juventusu. 

Polacy przygotowani na porażkę z Francją. Jest już rezerwacjaPolacy przygotowani na porażkę z Francją. Jest już rezerwacja

Pierwszy gwizdek w meczu Polski z Francją w 1/8 finału katarskiego mundialu wybrzmi o godzinie 16:00. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: