Reprezentant Rosji nie ma wstydu. Haniebne słowa. Obraził Polaków

Artiom Dziuba, kapitan reprezentacji Rosji, w dość wulgarnym tonie wypowiadał się nt. Polski. Wciąż nie może pogodzić się z faktem wykluczenia z baraży. Uważa, że Polska nie była taka zdecydowana, by nie grać z Rosją, a Polaków nazywa wprost bydłem.

Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę Rosja została zawieszona w strukturach FIFA i tym samym nie dopuszczono jej do gry w barażach o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze. Rosjanie mieli być rywalem Polski. Ewidentnie nie mogą przeboleć faktu, że wyrzucono ich z rozgrywek, bo nawet w trakcie mundialu uderzają w Biało-Czerwonych.

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Rosjanin obraża w Polskę. Wciąż boli go brak gry w barażach

Reprezentacja Polski odniosła w Katarze sukces. Pierwszy raz od 36 lat awansowała do fazy pucharowej MŚ. Jej droga na turniej została skrócona o jeden mecz, nie grała półfinału baraży z zawieszoną Rosją. Polska jako pierwsza głośno powiedziała, że nie będzie grała z reprezentacją kraju agresora.

W Rosji do dziś nie mogą pogodzić się z faktem wykluczenia na sportowej arenie międzynarodowej. Wciąż są gdybania nt. baraży, czy udałoby się pokonać Polskę, a potem Szwecję i awansować na mistrzostwa świata.

Artiom Dziuba, kapitan reprezentacji Rosji, został zapytany o swoją wymarzoną grupę. Zamiast wymieniać potencjalnych przeciwników, skupił się na Polsce.

- Trudno powiedzieć. Generalnie chciałbym mieć szansę walczyć o awans z Polakami. Tymi samymi, którzy zaczęli narrację przeciwko nam - mówił w najnowszym wywiadzie na rosyjskim kanale YouTube Playground.

Choć PZPN stanowczo zapowiedział, że Polska nie zagra przeciwko Rosji, Dziuba przytoczył nieznane szerzej opinie polskich kibiców, którzy mieli uważać, że powinniśmy zagrać z Rosjanami. Jednocześnie obrażał nasz kraj i mówił wprost, że nie znosi Polski.

- Po prostu nie cierpię Polaków. Najpierw krzyczeli: "Nie będziemy z nimi grać!", by potem mówić: "Szkoda, że zagraliśmy z Rosją". To samo bydło mówiło, że nie chcą grać... - powiedział gniewnie.

Agresywne wypowiedzi Dziuby wydają się o tyle zaskakujące, że on sam odmówił powołania do reprezentacji w marcu ze względu właśnie na inwazję rosyjską na Ukrainę.

- Rozmawialiśmy z Artiomem telefonicznie. Przeprosił nas i poprosił o niepowoływanie z powodu trudnej sytuacji na Ukrainie, gdzie ma wielu krewnych. Odbyliśmy pozytywną rozmowę i postanowiliśmy nie zapraszać Artioma na obóz - mówił wówczas selekcjoner "Sbornej" Walerij Karpin.

Sam piłkarz wydał też oświadczenie, w którym sprzeciwiał się dyskryminacji Rosjan ze względu na narodowość i nie rozumiał, dlaczego sportowcy mają cierpieć przez decyzje polityczne.

Nic nie zapowiada odwieszenia Rosji w strukturach FIFA. Zawieszona też jest w UEFA, nie dopuszczono jej do elim. Euro 2024. W tym roku zagrała trzy mecze towarzyskie z drużynami z Azji - z Kirgistanem (2:1), z Tadżykistanem i Uzbekistanem (oba 0:0). W tamtejszym związku coraz poważniej myśli się o przejściu do AFC, czyli azjatyckiej federacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA