Francja patrzy na skład Polski i nie wierzy: To oni jeszcze grają?

- Nie będę pudrować rzeczywistości i mówić, że we Francji ktoś narzeka, że przyjdzie nam zagrać z Polską. Dajemy wam jakieś 10 procent szans na dalszy awans - powiedział Kevin Sarlat, autor francuskiej książki o polskiej piłce nożnej, przed meczem Polska - Francja w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

We Francji od kilku dni żyje się meczem 1/8 finału z Polską. W piątek prasa bardzo dużo poświęciła analizie gry reprezentacji Polski. "L'Equipe" pokusiło się nawet o drobną kpinę z zespołu Czesława Michniewicza i zaprezentowanie pewnej karykatury, o czym więcej pisaliśmy --> TUTAJ. Nastroje nad Sekwaną przed niedzielną rywalizacją są raczej pozytywne, o czym w rozmowie z portalem WP SportoweFakty mówił też Kevin Sarlat.

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Francja nie daje Polsce żadnych szans. I dziwią się. "Szok, że niektórzy jeszcze grają w waszej kadrze"

Sarlat, który jest autorem książki o polskiej piłce nożnej w języku francuskim, urodził się nad Sekwaną, jednak od 2014 roku mieszka w Polsce. Przed niedzielnym spotkaniem daje Polakom minimalne szanse na awans. Podobnie jak inni mieszkańcy Francji. - Wasz awans był bardzo szczęśliwy. Nie mówię, że to jeden wielki fuks, bo wcześniej zdobyliście cztery punkty. Ale nie będę też pudrować rzeczywistości i mówić, że we Francji ktoś narzeka, że przyjdzie nam zagrać z Polską. Dajemy wam jakieś 10 proc. szans na dalszy awans - powiedział.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Oczywiście, macie Roberta Lewandowskiego, który może przeprowadzić jedną akcję i sprawić, że zagracie dalej, ale bardzo w to wątpię po tym, co zobaczyłem do tej pory. Takie same są odczucia reszty Francuzów. Część z nich od kilku dni jest nawet w szoku, że niektórzy piłkarze jeszcze grają w waszej kadrze! - dodał. Chodziło o Kamila Glika oraz Grzegorza Krychowiaka, którzy w przeszłości występowali w lidze francuskiej.

WCup Senegal Netherlands SoccerTwarz zimna, jak powiew z klimatyzacji w katarskim metrze. To niedościgniony wzór

Kevin Sarlat podkreślił też, że styl zespołu Czesława Michniewicza nie jest porywający i oglądanie Polaków nie było najprzyjemniejsze: - Nie było to szczególnie przyjemne doznanie. Mam zresztą wrażenie, że problem ze stylem, o którym się tyle mówi, trwa już bardzo długo.

Czesław Michniewicz i piłkarze po porażce z Argentyną.96-krotny reprezentant Polski: Przecież wszyscy to widzieliśmy. Jakby grali za karę

Polska zmierzy się z reprezentacją Francji w niedzielę 4 grudnia. Pierwszy gwizdek sędziego o 16:00. Zapraszamy do Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE, gdzie będzie można śledzić relację na żywo z tego starcia

Więcej o: