Krychowiakowi nie przeszkadza styl gry Polski. "Każdy by to wziął w ciemno"

Grzegorzowi Krychowiakowi nie przeszkadza styl, w jakim reprezentacja Polski przeszła do 1/8 finału mistrzostw świata. - Jeśli ktoś by powiedział przed tym turniejem, że uda nam się to zrealizować w takim stylu, to każdy by to wziął w ciemno - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem".

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata. Jest to wielki sukces, ponieważ nasi piłkarze ostatni raz zagrali w fazie pucharowej najważniejszej piłkarskiej imprezy świata aż 36 lat temu. Tyle samo, co o awansie, mówi się jednak o stylu, w jakim został wywalczony. Drużyna Czesława Michniewicza krytykowana jest na każdym kroku.

Zobacz wideo Szczęsny najlepszym piłkarzem fazy grupowej? "Uratował mundial"

Grzegorzowi Krychowiakowi nie przeszkadza styl gry reprezentacji. "Każdy by to wziął w ciemno"

Polacy w fazie grupowej zremisowali 0:0 z Meksykiem, pokonali 2:0 Arabię Saudyjską i przegrali 0:2 z Argentyną. W każdym z tych spotkań drużyna była nastawiona przede wszystkim na przeszkadzanie rywalowi. Mało było gry piłką i prób ataku pozycyjnego, czy też ataku w ogóle. Dziś taktykę Polaków podsumowuje się krótko - laga na Roberta Lewandowskiego. Ze stylu gry naszej drużyny drwią na całym świecie, w tym we Francji, a więc u naszego najbliższego rywala

WCup Costa Rica Germany SoccerNeuer przerywa milczenie po blamażu Niemców na MŚ. Podjął decyzję ws. dalszej gry

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nie wszystkim przeszkadza jednak styl, w jakim Biało-Czerwoni zmierzają do celu. Z założenia, że "cel uświęca środki", wychodzi zdecydowanie Grzegorz Krychowiak. Jeden z liderów naszej reprezentacji od dawna mówi otwarcie o jej ograniczeniach i jest orędownikiem gry defensywnej. - Trzeba się zastanowić, co daje wyniki. Poprzez taką, mało atrakcyjną grę, głównie defensywną, możemy osiągnąć wyniki. Powinniśmy iść w tym kierunku - stwierdził jeszcze przed mundialem

Teraz Krychowiak podtrzymał swoje zdanie. W rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że wszyscy w zespole cieszą się, że udało się awansować z grupy. Styl to sprawa drugorzędna. 

- My się bardzo cieszymy tym mundialem. Jeśli ktoś by powiedział przed tym turniejem, że uda nam się to zrealizować w takim stylu, to każdy by to wziął w ciemno. Jesteśmy bardzo z tego powodu zadowoleni - zauważył. 

Pomocnik zdaje jednak sobie sprawę, że nie zawsze taka taktyka może zadziałać. Świeżo po zakończeniu meczu z Argentyną powiedział, jak trzeba zagrać z Francją. - Będziemy musieli pokazać inną twarz, będziemy walczyć. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba zagrać inaczej, żeby wygrać z Francją. To będzie zupełnie inny mecz, tam jest szybkość z przodu, więc będzie miejsce, żeby stworzyć zagrożenie - powiedział przed kamerami TVP. 

Reprezentacja Polski mecz w 1/8 finału mistrzostw świata z Francją rozegra już w niedzielę 4 grudnia. Początek spotkania o godzinie 16:00 czasu polskiego

Kłopoty Senegalu przed meczem z Anglią. Trener w opałachKłopoty Senegalu przed meczem z Anglią. Trener w opałach

Więcej o: