Wyliczono szanse Polski na pokonanie Francji. I tu spore zaskoczenie

Reprezentacja Polski ma 18 procent szans na pokonanie Francji w 1/8 finału mistrzostw świata, co wynika z wyliczeń Opty dla serwisu The Analyst. To czwarty najniższy wynik wśród drużyn walczących o ćwierćfinał mundialu.

Polska czekała na awans do fazy pucharowej mundialu od 1986 roku. W końcu po 36 latach przerwy się udało. W grupie C zajęła drugie miejsce, co oznacza, że w następnej rundzie zagra ze zwycięzcą grupy D. A nim są Francuzi - aktualni mistrzowie świata.

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Statystycy wyliczyli szanse Polski na pokonanie Francji. Nie jest najgorzej

Faworytem tego meczu wydają się Francuzi, obrońcy tytułu z 2018 roku. Na tegorocznym mundialu również prezentują dobrą formę. Byli pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.

Przed meczami 1/8 finału serwis The Analyst opublikował zestawienie przygotowane przez firmę Opta, zajmującą się analizami sportowymi. Przedstawiono w nim, jakie szanse na dotarcie do ćwierćfinału mają poszczególne drużyny. Wynika z nich, że w przypadku zespołu Czesława Michniewicza prawdopodobieństwo awansu wynosi 18 procent. Francuzi mają zatem 82 procent szans na pokonanie naszych piłkarzy. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Starcie Polski z Francją jest czwartym pod względem największej dysproporcji pomiędzy obiema drużynami. Niżej oceniono tylko szanse Korei Południowej z Brazylią (16,1 proc. do 83,9 proc.) USA z Holandią (14,7 proc. do 85,3 proc.) oraz Australii z Argentyną (14 proc. do 86 proc.). Na najbardziej wyrównane zapowiada się starcie Chorwacji z Japonią (60,2 proc. do 39,8 proc.).

Szanse na awans do ćwierćfinału MŚ według wyliczeń Opty dla The Analyst

  • Argentyna (86 procent) - Australia (14 procent)
  • Holandia (85,3) - USA (14,7) - mecz skończył się wynikiem 3:1
  • Brazylia (83,9) - Korea Południowa (16,1)
  • Francja (82) - Polska (18)
  • Anglia (74,6) - Senegal (25,4)
  • Hiszpania (73,4) - Maroko (26,6)
  • Portugalia (65,1) - Szwajcaria (34,9)
  • Chorwacja (60,2) - Japonia (39,8)

Spotkanie między Polską a Francją w 1/8 finału MŚ zostanie rozegrane w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: