Obraniak odpowiedział na szydercze słowa o Polsce. Klasa sama w sobie

Ludovic Obraniak nie zapomina o reprezentacji Polski i stara się dobrze mówić na jej temat. Na Twitterze bierze kadrę Biało-Czerwonych w obronę, kiedy ta jest krytykowana i wyśmiewana, Właśnie zwrócił uwagę francuskiemu dziennikarzowi, który w lekceważący sposób napisał nt. awansu polskiego zespołu.

Ludovic Obraniak miał być jedną z ważniejszych postaci kadry Polski na Euro 2012. Reprezentacja wystąpiła jednak poniżej oczekiwań. Naturalizowany kadrowicz również rozczarował, ale wyglądał lepiej niż reszta piłkarzy, którzy dostali paszporty przed mistrzostwami Europy. Obraniak udziela się głównie we francuskich mediach, ale nie zapomina o Polsce i dobrze się o niej wypowiada. Właśnie stanął w obronie "Biało-Czerwonych".

Zobacz wideo Zatrzymał Messiego, teraz czas na Mbappe. Wojtek, zatrzymaj Francję!

Obraniak broni Polaków

Polska drużyna oddała tylko cztery celne strzały na bramkę rywali na mistrzostwach świata w Katarze, co czyni ją najgorszą drużyną pod tym względem. Była w stanie strzelić dwa gole. Ostatecznie zameldowała się w 1/8 finału mundialu, pierwszy raz od 1986 r. Jej rywalem w fazie pucharowej będzie Francja.

"Trójkolorowi" przełamali klątwę obrońców tytułu i są pierwszym panującym mistrzem świata od 2006 r., który wyszedł z grupy. Nie udało się to wcześniej Włochom, Hiszpanom i Niemcom. Francuzi pokazali swoją siłę w fazie grupowej, dając dowód, że nie bez powodu wymienia się ich w gronie faworytów do triumfu w Katarze.

Francuscy kibice i media ewidentnie cieszą się, że trafili na Polskę. Traktują ją jako najłatwiejszego rywala w fazie pucharowej mundialu.

Dziennikarz "L'Equipe" i Prime Video Sport Karim Bennani stwierdził, że Francji dopisało szczęście.

"Polska w 1/8 finału. Jakby to powiedział Gilbert Birsbois (dziennikarz stacji radiowej RMC - przyp. red.) - panie i panowie, mamy jackpot!" - napisał Bennani na Twitterze.

Takie lekceważące traktowanie polskiej reprezentacji nie spodobało się właśnie Obraniakowi i zwrócił dziennikarzowi uwagę. "Szanuj Polskę" - napisał mu krótko. W odpowiedzi Bennani go jedynie wyśmiał.

Reprezentacja Polski nie porywa stylem, gra bardzo defensywnie. Jednak piłkarze dali jasny przekaz w wywiadach pomeczowych, że nie mają nic do stracenia, więc powinni zagrać inaczej, lepiej, bardziej ofensywnie. Awans do 1/8 finału to największy sukces Biało-Czerwonych na MŚ od 1986 r. Wyszli z grupy pierwszy raz w XXI w.

Mecz Francja - Polska w niedzielę o godzinie 16:00. Zwycięzca zagra w ćwierćfinale z kimś z pary Anglia - Senegal.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.