Griezmann odmówił odpowiedzi na pytanie. Wszystko przez Szczęsnego

Wojciech Szczęsny swoimi dwoma obronionymi rzutami karnymi może powodować wątpliwości następnego strzelca. O potencjalną jedenastkę w spotkaniu 1/8 finału zapytany został Antoine Griezmann, lider reprezentacji Francji. "Będzie miał niespodziankę".

Reprezentacja Polski swój awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze zawdzięcza głównie Wojciechowi Szczęsnemu, który obronił rzuty karne w spotkaniach z Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Polak dokonał tego jako dopiero trzeci bramkarz w historii mundiali. Dzięki temu jest na ustach wszystkich, a to rodzi pytania o jego osobę.  

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

Karne to niewyleczona zmora Francuzów

O to, kto stanąłby z piłką na jedenastym metrze naprzeciw 32-letniego golkipera, został zapytany Antoine Griezmann, lidera reprezentacji Francji. - Nie zamierzam dawać Szczęsnemu żadnych informacji na ten temat. On już uratował dwukrotnie swój zespół. Będzie miał niespodziankę - wyznał Francuz. - Jeśli to będę musiał być ja, czy to przy rzutach wolnych, rożnych, karnych, jestem w stanie wykonywać wszystko. Dostosowuję się do tego, czego, chce ode mnie trener oraz drużyna - dodał.

Bartosz Bereszyński i Czesław MichniewiczJeden z najlepszych Polaków na mundialu może trafić do giganta! "Coś się dzieje"

Napastnik "Trójkolorowych" był etatowym wykonawcą rzutów karnych cztery lata temu na mundialu w Rosji. Wykorzystał wszystkie trzy, w tym jednego w finałowym starciu z Chorwacją. Na imprezie w Katarze reprezentacja Francji jeszcze nie wykonywała "jedenastki", a hierarchia w kadrze nie jest jasna.

Oprócz Griezmmana głównym kandydatem do tego jest oczywiście Kylian Mbappe, lecz 23-latek zmarnował decydujący rzut karny w piątej serii w 1/8 finału Mistrzostw Europy ze Szwajcarią, a jego drużyna odpadła z turnieju. W tym roku z jedenastu metrów zdobył pięć bramek, lecz tylko w rozgrywkach klubowych. Spudłował raz. Stuprocentową skuteczność (4/4) ma za to Olivier Giroud, ale on raczej jest następny w kolejce. 

Starcie Francja - Polska w 1/8 finału mistrzostw świata odbędzie się w niedzielę 4 grudnia. Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00.

Więcej o: