Jednak nie Szczęsny. Tylko jeden zawodnik był lepszy od Polaka w fazie grupowej MŚ

8.22 - to średnia ocena Wojciecha Szczęsnego w meczach fazy grupowej na mistrzostwach świata w Katarze według prestiżowego portalu WhoScored.com. Polak jest pod tym względem drugi, wyprzedza go jedynie Bruno Fernandes, współlider klasyfikacji kanadyjskiej. W pierwszej setce znalazł się również Robert Lewandowski.

Bramkarz reprezentacji Polski jest głównym architektem historycznego awansu do 1/8 finału mundialu po 36 latach przerwy. Szczęsny nie tylko obronił dwa meczowe rzuty karne na jednej imprezie, co już czyni go trzecim w historii po Janie Tomaszewskim (1974) Bradzie Friedelu (2002), ale również skutecznie interweniował przy aż 18 strzałach. To najwięcej spośród wszystkich bramkarzy.

Zobacz wideo Michniewicz i jego sztab wybrali się "na miasto". To wiele obrazuje

Sprowokowany karny przyczyną niższej pozycji?

Golkiper Juventusu w meczach z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną dostał od algorytmu portalu WhoScored.com oceny kolejno - 7.55, 8.59, 8.53 - co dało średnią 8.22. Szczęsny pod tym względem jest drugim zawodnikiem turnieju. Lepszy wynik w fazie grupowej uzyskał jedynie Bruno Fernandes (8.36). W przypadku Polaka imponująca jest zwłaszcza ocena za spotkanie z Argentyną, gdyż należy pamiętać, że sprokurował rzut karny, co mocno wpłynęło na jego współczynnik w tym meczu.

Bruno Fernandes swój wynik zawdzięcza jedynie dwóm konfrontacjom, z Ghaną oraz Urugwajem, gdyż z uwagi na pewny awans Portugalii, z Republiką Korei nie pojawił się na murawie. 28-letni gracz Manchesteru United zdobył w fazie grupowej dwie bramki oraz zaliczył dwie asysty. Podium ze średnią oceną 7.98 zamyka Theo Hernandez, lewy obrońca reprezentacji Francji.

Ranking Whoscored.comRanking Whoscored.com Whoscored.com

Aby poszukać w tym zestawieniu następnego polskiego kadrowicza, musimy udać się aż na 48. lokatę. Ją zajmuje Robert Lewandowski ze średnim wynikiem 7.18. To jedyni Polacy w pierwszej setce tej klasyfikacji.

Więcej o: