Polacy z Francją walczą też o duże pieniądze. Zarobią fortunę w przypadku awansu

Mecz Polska - Francja będzie miał ogromną stawkę - również pod względem finansowym. Polscy piłkarze w przypadku awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata wywalczą ogromne pieniądze dla PZPN, z czego połowa trafi w ich ręce. Chodzi o 17 milionów dolarów. A ewentualne kolejne wygrane oznaczają kolejne zarobki.

Reprezentacja Polski za wyjście z grupy na mistrzostwach świata zainkasowała 4 miliony dolarów. Wcześniej za sam awans na imprezę do PZPN trafiło 9 milionów dolarów (ok. 40 mln zł). Łącznie kadra zarobiła już więc 13 milionów dolarów (ok. 76 mln zł). Połowa zostanie przeznaczona do podziału dla piłkarzy. Oznacza to, że każdy z zawodników na ten moment wzbogacił się już o 1,1 mln złotych. Awans do kolejnej rundy zagwarantuje kolejny zastrzyk gotówki. 

Zobacz wideo Co musi zrobić Michniewicz, żeby poprawić swój wizerunek? „Demony wrócą"

Polska - Francja o wielkie pieniądze. Szansa na kolejne 4 miliony

W niedzielę reprezentacja Polski zagra z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. W przypadku awansu kwota zarobiona w Katarze zwiększy się o kolejne cztery miliony dolarów - łącznie będzie to już 17 milionów dolarów (76 mln złotych). Do piłkarzy trafi wówczas połowa tej sumy, co w przeliczeniu da około 1 mln 471 tys. złotych na osobę.

Więcej artykułów o podobnej treści na portalu Gazeta.pl.

Polska ArgentynaFrancuzi podsumowali, co czeka ich z Polską. "Witaj, smutku"

Za ewentualny awans do półfinału kadra wywalczy premię w wysokości co najmniej 25 mln dolarów - tyle wywalczy zespół, który zajmie czwarte miejsce. Z kolei za mistrzostwo świata zarobić można łącznie aż 42 mln dolarów (ok. 189 mln zł).

Pełna lista zarobków uczestników mistrzostw świata w Katarze:

  • Faza grupowa – 9 mln dolarów (ok. 40 mln zł),
  • Faza pucharowa – 13 mln dolarów (ok. 58 mln zł),
  • Ćwierćfinały – 17 mln dolarów (ok. 76 mln zł),
  • Czwarte miejsce – 25 mln dolarów (ok. 112 mln zł),
  • 3. miejsce – 27 mln dolarów (ok. 121 mln zł),
  • Finalista - 30 mln dolarów (ok. 135 mln zł),
  • Zwycięzca finału – 42 mln dolarów (ok. 189 mln zł).

WCup Costa Rica Germany SoccerPilne spotkanie po katastrofie w MŚ. Trzęsienie ziemi w kadrze gospodarzy Euro 2024?

Mecz Polska - Francja odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o 16:00. Transmisja będzie dostępna w TVP1, TVP Sport oraz na stronie sporttvp.pl oraz w aplikacji mobilnej. Spotkanie skomentują Mateusz Borek i Robert Podoliński. Zapraszamy również do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji. 

Więcej o: