Griezmann zabrał głos przed meczem z Polską. Ostrzega

- Mecz z Polską? Nic nie jest przesądzone, nie możemy myśleć, że już awansowaliśmy - powiedział Antoine Griezmann, napastnik Francji, cytowany przez serwi www.tf1info.fr.

Po 36 latach przerwy reprezentacja Polski znowu zagra w fazie pucharowej mundialu. Problem w tym, że w 1/8 finału zagramy przeciwko Francji, która broni tytułu. I pewnie to para w tej fazie turnieju, w której dysproporcja poziomu między dwoma zespołami jest największa. Choć trzeba też pamiętać o starciu Australii z Argentyną. Ale wróćmy do niedzielnego meczu. Francuska prasa wręcz nabijała się z Biało-Czerwonych.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Kamil GrabaraGrabara o swojej wypowiedzi sprzed mundialu. "Zastanawiam się, jak to jest"

Dobre humory dopisują dziennikarzom "L'Equipe", którzy prześmiewczo zdradzają plan Czesława Michniewicza na Kyliana Mbappe. "Módlcie się" - mówi polski trener w karykaturze przedstawionej przez francuski dziennik. Więcej pokory ma w sobie Antoine Griezmann, napastnik "Trójkolorowych".

- Mecz z Polską? Nic nie jest przesądzone, nie możemy myśleć, że już awansowaliśmy. Musimy skupić się na sobie i utrzymać ducha zespołu z dwóch pierwszych meczów [w trzecim Tunezja ograła francuskie rezerwy 1:0 - red]. Nie jesteśmy jeszcze w ćwierćfinale. Na razie musimy wygrać mecz 1/8 finału. Teraz tylko myślimy o przygotowaniach do meczu z Polską. Powtarzam: to jest piłka, wszystko może się zdarzyć, więc musimy utrzymać skupienie, a nie brać wygranej za pewnik - powiedział piłkarz Atletico, cytowany przez serwis www.tf1info.fr.

Dziennikarze spytali go także, czy mistrzostwa w Katarze są jego ostatnim mundialem. - Nie wiem. Zobaczymy, w jakiej będę formie za kilka lat i ile kilogramów przytyje. Dziś o tym nie myślę - odpowiedzial z uśmiechem.

Lewandowski też zabrał głos

"Łączy Nas Piłka" opublikowała nagranie z szatni, w którym Robert Lewandowski komentuje mecz z Francją.

- Nic nie mamy już do stracenia. To będzie dla nas wielkie wyzwanie i tak do tego podchodźmy. Cieszmy się tym. Cieszmy się każdą minutą na boisku. Dla nas to będzie mega przeżycie, mega doświadczenie, mega wyzwanie. Jeśli wyjdziemy z klatą do przodu i będziemy chcieli grać w piłkę, na tyle ile potrafimy, damy z siebie maksa od pierwszej do ostatniej minuty i wyciągniemy wnioski, to z Francją może być nawet łatwiej. Gwarantuję wam, że z Francją będzie nam łatwiej grać. Doświadczenie z meczu z Argentyną, jeśli dobrze je przeanalizujemy, to możemy w kolejny meczu wyjść i grać lepiej z piłką i w defensywie. Jestem o tym przekonany. Wierzę, że ten mecz z Francją będzie inny i po meczu powiemy, że daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy z tego dumni. Tego wam wszystkim życzę - oświadczył Lewandowski.

Spotkanie Polski z Francją odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o 16:00. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: