Niespodzianka w składzie Polski. "Jestem pewien, że Grosicki zagra z Francją"

Reprezentacja Polski zagra w niedzielę w 1/8 finału mistrzostw świata z Francją. Nie wiadomo, jaki skład desygnuje Czesław Michniewicz, ale agent Kamila Grosickiego jest pewien, że jego podopieczny dostanie szansę. - Jednym dryblingiem potrafi ułożyć losy spotkania - przekonuje Daniel Kaniewski na łamach Polskiego Radia RDC.

Kamil Grosicki w reprezentacji narodowej zagrał 87 meczów, w których zdobył 17 bramek. Kiedy selekcjonerem był Paulo Sousa skrzydłowy nie miał w kadrze miejsca, ale sytuacja zmieniła się po przejęciu reprezentacji przez Czesława Michniewicza. Grosicki zagrał 57 minut w czterech meczach i dostał powołanie na mistrzostwa świata w Katarze. Na turnieju jeszcze nie zagrał, ale agent Daniel Kaniewski jest pewny, że sytuacja zmieni się w meczu z Francją. 

Zobacz wideo Głos kibica po meczu z Argentyną. Do studia zadzwoniła kobieta, która była przy porodzie syna Szczęsnego

Kamil Grosicki może zagrać przeciwko Francji w 1/8 finału mundialu. "Jestem wręcz pewien"

Czesław Michniewicz w dotychczasowych trzech starciach reprezentacji Polski na mundialu ani razu nie postawił na duet klasycznych skrzydłowych od pierwszej minuty. Jednak miejsce na boisku znajdowali Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Przemysław Frankowski. Na mecz Francją selekcjoner może potrzebować niekonwencjonalnych rozwiązań, a takim z pewnością byłoby pojawienie się na boisku Kamila Grosickiego. 

- Chciałbym zobaczyć Kamila Grosickiego. Ile ja dostałem sms-ów, typu: "czemu on nie daje szansy Grosickiemu?", "dlaczego nie gra Grosicki?". Nie wiem, co się wydarzyło na treningu, najbliżej był nasz fotograf z Warszawy, który mówił, że coś było przestawiane. Jestem wręcz pewien tego, że Grosicki dostanie szansę w meczu z Francją - przekonywał agent piłkarza w "Magazynie Sportowym" Polskiego Radia RDC. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ponadto Daniel Kaniewski jest przekonany, że jego podopieczny mógłby być bardzo wartościowym elementem składu przeciwko Francji. Głównymi atutami Grosickiego mają być doświadczenie, szybkość i drybling. - Ktoś powie: "daj spokój, on może popsuć nam mistrzostwa". Niektóre zmiany są nietrafione, ale ten chłopak coś potrafi i ma doświadczenie. Wchodzi i robi wiatr. Jednym swoim dryblingiem potrafi ułożyć losy spotkania - dodaje Kaniewski. 

Jedyną przeszkodą przed grą Grosickiego może być jednak selekcjoner, który zdaniem agenta piłkarza, nie dostrzega potencjału skrzydłowego Pogoni Szczecin. - Michniewicz tego nie widzi. On woli inną grę  - zakończył menedżer. 

Reprezentacja Polski podejmie reprezentację Francji już w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Mecz 1/8 finału mistrzostw świata odbędzie się na Al Thumama Stadium w Dosze. 

Więcej o: