"Sukces przyćmiewa zapach tamtego skandalu". Francuzi prześwietlili Michniewicza

- Nazywany "polskim Mourinho", sprawa ustawiania meczów, czy cięty humor - tak Francuzi charakteryzują Czesława Michniewicza przed meczem Polski z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. RMC Sport prześwietliło sylwetkę polskiego selekcjonera.

Chociaż Czesław Michniewicz jest na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski od niespełna roku, to już zapisał się w historii polskiej piłki. Mimo tego, że gra Polaków na mundialu nie zachwyca, to Michniewicz został dopiero czwartym trenerem, który awansował z kadrą do fazy pucharowej mistrzostw świata. Od 36 lat albo nie kwalifikowaliśmy się na turniej, albo odpadaliśmy w fazie grupowej. Teraz na Polskę czeka reprezentacja Francji, a tamtejsze media na świecznik wystawiły właśnie Michniewicza.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

"Nie porwał tłumów". Francuzi analizują styl gry Michniewicza

W pierwszej kolejności RMC Sport zwraca uwagę na humor polskiego szkoleniowca. Przywołują jego komentarz po meczu z Argentyną, że chętnie zobaczyłby finał między Francją a Brazylią. - Ale najpierw muszą pokonać Polskę - mówił Michniewicz cytowany przez źródło. 

Francuzi podkreślają, że Michniewicz objął kadrę po porzuceniu jej przez Paulo Sousę i w ekspresowym tempie musiał przygotować ją do spotkania barażowego ze Szwecją. Polska wygrała 2:0, co skutkowało awansem na mundial w Katarze. - Od tamtego czasu nie porwał tłumów, zwłaszcza w Lidze Narodów, gdzie Polacy przegrali 1:6 z Belgami - czytamy.

- Z powodu defensywnego stylu Michniewicz bywa nazywany "polskim Mourinho", ponieważ pozwala mu to osiągać odpowiednie wyniki - oceniają Francuzi. Spotkanie przeciwko Meksykowi określili "szczytem nudy", a z Argentyną "przetrwaniem 90 minut ataków rywali". Podkreślają, że w niedzielę reprezentację Francji czeka nisko grająca obrona ze znajdującym się w świetnej formie Wojciechem Szczęsnym.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

RMC przywołuje słowa szkoleniowca o tym, że nie potrafi zamienić wody w wino i porównują go z Didierem Deschampsem. - Nie powołuję 26 najlepszych zawodników, ale 26, którzy stworzą najlepszą drużyną - takie słowa powiedział Michniewicz o kadrze na mundial i z podobnego założenia ma wychodzić trener Francuzów. 

Nie mogło zabraknąć także wątku "Fryzjera" i 711 połączeń, które od lat ciągnął się za Czesławem Michniewiczem. W tekście jest wspomniane, że dochodziło do kontaktów obu panów, ale ostatecznie szkoleniowiec nigdy nie został postawiony przed sądem. - Sukces na mundialu przyćmiewa zapach tamtego skandalu, a nawet zapewnia mu przedłużenie kontraktu - stwierdzili w RMC powołując się na doniesienia o tym, że kontrakt trenera został automatycznie przedłużony po awansie do 1/8 finału.

Spotkanie Polska - Francja odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o 16:00. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: