"Miauczcie i módlcie się". Francuski dziennik kpi z reprezentacji Polski

Dobre humory dopisują dziennikarzom "L'Equipe". Z jednej strony wyśmiali lęk przed kotami Ousmane'a Dembele, a z drugiej prześmiewczo zdradzają plan Czesława Michniewicza na Kyliana Mbappe. "Módlcie się" - mówi polski trener w karykaturze przedstawionej przez francuski dziennik.

O sile reprezentacji Francji nie trzeba nikogo przekonywać. Choć mistrzowie świata przegrali z Tunezją na koniec fazy grupowej, to trudno ten mecz brać za wyznacznik, patrząc na skład i taktykę "Trójkolorowych". Gwiazdy, jak Kylian Mbappe czy Ousmane Dembele, odpoczywały, albo weszły w drugiej połowie. A to oni mają być liderami w niedzielnym meczu 1/8 finału z reprezentacją Polski, co humorystycznie ujął francuski "L'Equipe".

Zobacz wideo Co musi zrobić Michniewicz, żeby poprawić swój wizerunek? „Demony wrócą"

Polacy mają miauczeć i modlić się, żeby zatrzymać francuskie gwiazdy

Dziennik pokusił się o stworzenie karykatury związanej z meczem Francuzów z reprezentacją Polski. Na Twitterze przedstawił ją profil Trójkolorowa Piłka, który zajmuje się francuskim futbolem. Widzimy na niej Czesława Michniewicza i Grzegorza Krychowiaka, którzy dyskutują o grze przeciwko Dembele i Mbappe.

Obrazek nawiązuje do meczu z Polską oraz do tajemnicy, jaką wyjawił Kolo Muani na ostatniej konferencji, zdradzając, że Dembélé boi się kotów.

"W niedzielę, jeśli pojawi się w naszym polu karnym, miauczycie!" - mówi Michniewicz do Krychowiaka. "A jeśli to będzie Mbappe?" - pyta Krychowiak. "To się módlcie!" - odpowiada selekcjoner. Karykaturę można obejrzeć na poniższym tweecie.

To też nie pierwszy raz, gdy francuska gazeta "wyróżniła" Krychowiaka. Pomocnik został wybrany jednym z najgorszych Polaków, którzy grali w lidze francuskiej. "To było całkowite niepowodzenie. Zagrał w zaledwie 19 meczach, przegrał szansę na boisku" - napisano o Polaku o jego przygodzie z PSG.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Bez wątpienia reprezentanci Polski będą musieli uważać na Mbappe. Gwiazda PSG ma na tegorocznym mundialu już trzy bramki oraz asystę i jest liderem reprezentacji prowadzonej przez Didiera Deschampsa.

Spotkanie Polski z Francją odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o 16:00. Relację z tego spotkania będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.