Lewandowski zaskakuje słowami po awansie. "Z Francją będzie nam łatwiej"

- Gwarantuję wam, że z Francja będzie nam się łatwiej grało - powiedział Robert Lewandowski do kolegów z reprezentacji po meczu z Argentyną. Kanał Łączy nas piłka opublikował kulisy meczu z Argentyną, w których słyszymy przemowę kapitana, który podkreślał, że awans do fazy pucharowej mundialu jest wielkim osiągnięciem.

Po 36 latach reprezentacja Polski zagra w 1/8 finału mistrzostw świata. Polacy w niedzielę spotkają się z Francuzami, którzy bronią tytułu mistrzów świata. To spotkanie na pewno zapisze się w historii polskiej piłki, ale też jest już dużym sukcesem po przełamaniu passy, która trwała od mundialu w 1986 roku. Podkreślał to Robert Lewandowski w szatni po "zwycięskiej porażce" z Argentyną 0:2.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

"Nic nie mamy już do stracenia". Lewandowski o meczu z Francją

Kanał Łączy nas piłka opublikował vloga po meczu z Argentyną. Można w nim zobaczyć, jak Polacy spędzali ostatnie godziny przed środowym spotkaniem, a także kulisy z szatni reprezentacji Polski. Nie zabrakło słów wypowiedzianych przez kapitana Roberta Lewandowskiego po historycznym awansie.

- Tyle lat Polska czekała na awans do fazy pucharowej mistrzostw świata, więc to jest wielkie osiągnięcie, pomimo tego, że mamy niedosyt z tego, jak graliśmy. Gramy z Francją. Widzieliśmy w meczu z Argentyną, jaki poziom będzie w tym spotkaniu - mówił Lewandowski po spotkaniu.

- Nic nie mamy już do stracenia. To będzie dla nas wielkie wyzwanie i tak do tego podchodźmy. Cieszmy się tym. Cieszmy się każdą minutą na boisku. Dla nas to będzie mega przeżycie, mega doświadczenie, mega wyzwanie. Jeśli wyjdziemy z klatą do przodu i będziemy chcieli grać w piłkę, na tyle ile potrafimy, damy z siebie maksa od pierwszej do ostatniej minuty i wyciągniemy wnioski, to z Francją może być nawet łatwiej. Gwarantuję wam, że z Francją będzie nam łatwiej grać. Doświadczenie z meczu z Argentyną, jeśli dobrze je przeanalizujemy, to możemy w kolejny meczu wyjść i grać lepiej z piłką i w defensywie. Jestem o tym przekonany. Wierzę, że ten mecz z Francją będzie inny i po meczu powiemy, że daliśmy z siebie wszystko i jesteśmy z tego dumni. Tego wam wszystkim życzę - dodał Robert Lewandowski, odnosząc się do niedzielnego meczu z Francją.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mundial w Katarze jest drugim w karierze Roberta Lewandowskiego. W dotychczasowych pięciu spotkaniach na mistrzostwach świata "Lewy" strzelił jednego gola. Chociaż nie są imponujące liczby, jak na jednego z najlepszych napastników w XXI wieku, tak Francuzi wiedzą, że nie mogą go spuścić z oka. -  Jest czołowym napastnikiem. Jeśli nie będzie miał szans w polu karnym, to z pewnością będzie dla nas lepiej - mówił były kolega Lewandowskiego z Bayernu Monachium, Kinglsey Coman.

Polska czekała na 1/8 finału MŚ od 1986 roku. Wówczas drużyna awansowała do fazy pucharowej po raz ostatni. Najbliższe spotkanie Polska - Francja odbędzie się w niedzielę 4 grudnia o 16:00. Relacja z tego spotkania będzie na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.