Grabara o swojej wypowiedzi sprzed mundialu. "Zastanawiam się, jak to jest"

Bartłomiej Kubiak
- Chyba pewne sprawy bierzemy zbyt poważnie - powiedział Kamil Grabara, który w piątek musiał tłumaczyć się ze swoich słów sprzed mundialu, kiedy w rozmowie z duńskimi mediami zażartował, że nauczy się duńskiego hymnu i będzie kibicował Danii.

- Jestem Polakiem i zawsze będę kibicował reprezentacji Polski. Ale jest też inna drużyna, która występuje w biało-czerwonych barwach. Na pewno będę ją wspierał. Uważam, że jeden z tych zespołów ma nieco większe szanse na mistrzostwach świata. Zastanawiam się, czy po drodze nie zmienię koszulki i nie nauczę się nowego hymnu - żartował Kamil Grabara w rozmowie z portalem tipsbladet.dk.

Zobacz wideo "Niewiarygodne! Co tu się dzieje!". Kulisy meczu Polska - Argentyna

Katar 2022. Czesław Michniewicz z zawodnikami po meczu Polska - ArgentynaMichniewicz zostaje w reprezentacji Polski? Mamy komentarz prezesa PZPN

To było jeszcze przed mundialem, na który Grabara nie pojechałby, gdyby nie nieszczęście Bartłomieja Drągowskiego - bramkarza Spezii Calcio, który w ostatnim meczu ligowym przed rozpoczęciem zgrupowania reprezentacji Polski nabawił się poważnej kontuzji.

Robert Lewandowski/Kylian Mbappe"Le Parisien" ujawnia: Mbappe miał przekonać Lewandowskiego. Spotkali się. Nie wyszło

23-letni bramkarz FC Kopenhaga w rozmowie z duńskimi mediami dwa razy podkreślał, że być może nie był wystarczająco dobry, by pojechać na mundial, ale też ironicznie - jak to ma w zwyczaju - żartował, że być może nauczy się duńskiego hymnu i zmieni koszulkę. Polskie media chętnie podchwyciły przede wszystkim ten drugi wątek. A wyjęty z kontekstu cytat wywołał mnóstwo dyskusji.

Grabara tłumaczy się ze swoich słów. "To przecież tylko żart"

Grabara nie tłumaczył się z tych słów aż do piątku, kiedy razem z Robertem Gumnym i Jakubem Kiwiorem pojawił się na konferencji prasowej w Katarze. - Zastanawiam się, jak to jest z wypowiadaniem żartów. Ludzie z reguły mogą żartować, ale piłkarze mają chyba gorzej. Tak było właśnie z moją wypowiedzią dotyczącą przyjęcia duńskiego obywatelstwa. To przecież tylko żart, rzucony z uśmiechem na koniec rozmowy. Ja rozumiem, że bardzo łatwo wyjąć z tego wywiadu jedno zdanie, ale warto przytoczyć więcej, bo też mówiłem w tej rozmowie, że czuję się Polakiem i kibicuje Polsce - wyjaśnił Grabara.

Jakub Kwiatkowski na czwartkowym treninguPrzedwczesny alarm. Świetne wiadomości dzień po meczu z Argentyną

Grabara bramkarzem FC Kopenhaga jest od półtora roku. Ale już wcześniej grał w Danii - był wypożyczony z Liverpoolu do Aarhus GF - która na mundialu w Katarze rozczarowała. Zajęła ostatnie miejsce w grupie. Za Tunezją, Australią i Francją, z którą Polska zagra teraz w 1/8 finału. - Ludzie twierdzą, że mamy może jeden procent szans na pokonanie Francji. Może to i prawda, ale przynajmniej daliśmy sobie ten jeden procent szans, wychodząc z grupy - podkreślił Grabara.

Mecz Polski z Francją w niedzielę o godz. 16.

Więcej o: