Krzynówek wytyka błędy kadry i wskazuje zmianę w składzie. "Jedna roszada"

- Przede wszystkim nie możemy się bać. Wcześniej z tymi mocniejszymi drużynami prezentowaliśmy się lepiej, bo presja nie leżała po naszej stronie - powiedział Jacek Krzynówek w rozmowie Meczyki.pl. Były reprezentant Polski wskazał także, jaką zmianę personalną powinien wprowadzić Czesław Michniewicz w meczu z Francją.

W środę reprezentacja Polski rozegrała do tej pory najważniejszy mecz na mistrzostwach świata. Zmierzyła się z Argentyną, a wynik tego meczu był kluczowy w kontekście awansu do 1/8 finału. Ostatecznie drużyna Czesława Michniewicza przegrała 0:2, ale wyszła z grupy, ponieważ Meksyk pokonał Arabię Saudyjską tylko 2:1 i przez to miał gorszy bilans bramkowy. 

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

Jacek Krzynówek wyznał jakim składem Polska powinna zagrać z Francją

W 1/8 finału mistrzostw świata Polskę ponownie czeka bardzo trudny mecz. Tym razem zmierzy się z Francją. Krzynówek zdradził także, co należy poprawić, aby mieć szansę na korzystny wynik w starciu ze zwycięzcą poprzedniej edycji mundialu. 

- Przede wszystkim nie możemy się bać. Wcześniej z tymi mocniejszymi drużynami prezentowaliśmy się lepiej, bo presja nie leżała po naszej stronie. Zawodnicy muszą wyciągnąć wnioski i spojrzeć na to, jak realizowali założenia trenera. Nie może być tak jak w meczu z Argentyną, bo było widać, jak bardzo się ich obawiamy - powiedział w rozmowie z portalem Meczyki.pl

Były reprezentant Polski przedstawił także skład, jaki powinien wystawić Czesław Michniewicz. - Bramka i obrona bez zmian. W pomocy zastanowiłbym się nad obecnością Krychowiaka, który słabo wypadł z Argentyną. Chociaż jego doświadczenie może być bezcenne. Jedyną roszadę, której bym dokonał to powrót Arkadiusza Milika do wyjściowej jedenastki za Karola Świderskiego. To byłby powrót do zwycięskiego składu z Arabią Saudyjską. - stwierdził. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz reprezentacji Polski z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze odbędzie się w najbliższą niedzielę o 16:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA