Wiadomo, kto skomentuje historyczny mecz Polska - Francja. TVP zaskoczyła

Polacy pierwszy raz od 1986 roku awansowali do 1/8 finału mundialu. TVP Sport ogłosiło, że historyczny mecz Polska - Francja skomentują Mateusz Borek - Robert Podoliński. Ten duet jeszcze nie komentował meczów naszej kadry na MŚ w Katarze.

Reprezentacja Polski w trzeciej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata przegrała z Argentyną 0:2, ale przez korzystny wynik w drugim meczu (Meksyk wygrał z Arabią Saudyjską 2:1), Polacy awansowali dalej. W 1/8 finału na drużynę Czesława Michniewicza czekać będzie Francja. 

Zobacz wideo 33-letni Hindus podbija Polskę. "To wy mnie stworzyliście. Kocham was"

Mecz Polska-Francja, skomentuje Mateusz Borek i Robert Podoliński

Reprezentacja Polski ostatni raz wyszła z grupy na mundialu w 1986 roku. Od tamtej pory trzykrotnie kończyła zmagania na fazie grupowej. Portal TVP Sport ogłosił, że mecz Polska - Francja skomentuje  duet Mateusz Borek i Robert Podoliński. Będzie to pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych na tym turnieju komentowane przez tę dwójkę. Co prawda podczas meczu Polski z Meksykiem (0:0) za mikrofonem siedział już Mateusz Borek, jednak wtedy wspierał go Janusz Michalik.

W dwóch poprzednich spotkaniach Polaków, czyli z Arabią Saudyjską (2:0) oraz z Argentyną (0:2), za komentarz odpowiedzialni byli Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. 

Tak prezentują się pozostałe duety komentatorskie na inne spotkania 1/8 finału:

  • Holandia – USA (Maciej Iwański, Janusz Michallik)
  • Argentyna – Australia (Sławomir Kwiatkowski, Robert Podoliński)
  • Anglia – Senegal (Przemysław Pełka, Kamil Kosowski)

Mecz Polska-Francja odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16:00. Transmisję będzie można oglądać w telewizji na kanale TVP1, TVP Sport oraz TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Zapraszamy do śledzenia spotkania również na portalu Sport.pl. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.