"Polska rozpętała prześladowania Rosji. Teraz zhańbiła cały świat". Rosjanin odleciał

Rosjanie nie są w stanie przeboleć, że reprezentacja Polski wywalczyła awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Dziennikarz Siergiej Peremutow z portalu portbox.ru w swoim tekście starał się za wszelką cenę zdeprecjonować umiejętności naszych piłkarzy. "Polska rozpętała prześladowania Rosji. A teraz zhańbiła cały świat!" - pisze.

Reprezentacja Polski wywalczyła awans do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze, choć przegrała ostatni mecz grupowy z Argentyną 0:2. Wcześniej Polacy zdołali jednak zremisować z Meksykiem (0:0) i pokonać Arabię Saudyjską (2:1), dzięki czemu wywalczyli cztery punkty. Dorobek ten wystarczył, by przejść do kolejnego etapu z drugiego miejsca. 

Zobacz wideo 33-letni Hindus podbija Polskę. "To wy mnie stworzyliście. Kocham was"

Rosjanie nie mogą przeżyć awansu reprezentacji Polski. "Pokazali szczerze haniebną grę"

Nie ma wątpliwości, że momentami gra Polaków wyglądała bardzo słabo. Nie ukrywają tego zresztą sami piłkarze. Najważniejszy jest jednak wynik końcowy, a ten jest dzisiaj dla nas zadowalający. Nie wszystkim jednak sukces naszej reprezentacji łatwo jest przełknąć. Nie chodzi wcale o Meksykanów, którzy minimalnie przegrali z nami walkę o awans. Dziś w drużynę Czesława Michniewicza najmocniej uderzają Rosjanie. 

Zieliński brutalnie podsumował występ Polaków. Zieliński brutalnie podsumował występ Polaków. "To nie miało prawa bytu"

Dziennikarz Siergiej Peremutow z portalu portbox.ru postanowił "przejechać" się po Polakach. Rosjanin nie może przeboleć, że Biało-Czerwoni, prezentując grę mocno nastawioną na defensywę, zdołali osiągnąć sukces na mundialu. Peremutow uważa, że Polaków w ogóle zresztą nie powinno być na turnieju

"Polska rozpętała prześladowania Rosji. A teraz zhańbiła cały świat!" - krzyczy już w tytule. Uważa, że Polacy przeszli baraże o awans do MŚ tylko dlatego, że nie musieli zmierzyć się z Rosją. Rosją, która została wykluczona przez FIFA z międzynarodowej rywalizacji za zbrodniczy atak na Ukrainę. W tym autor tekstu nie widzi jednak nic złego. Polaków uważa za tchórzy, którzy uciekli się do politycznego fortelu, by ułatwić sobie awans. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Gdyby sport nie był tak upolityczniony, polskiej reprezentacji mogłoby nie być na mistrzostwach świata w Katarze (...) Polacy, dostając się do turnieju okrężną drogą, pokazali, że w zasadzie nie zasłużyli na miejsce w nim. Drużyna pokazała szczerze haniebną grę w fazie grupowej i dostała się do play-offów tylko dzięki niesamowitemu szczęściu. Czy mundial potrzebuje takich uczestników?" - pisze dalej. 

Rosjanin zauważa, że Polska dysponuje doskonałymi zawodnikami, wymienia Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Piotra Zielińskiego. Tylko po to jednak, by za chwilę zdeprecjonować ich umiejętności. "Mieli kim grać. Jednak to, co pokazała drużyna Czesława Michniewicza w fazie grupowej mundialu 2022, można nazwać tylko wstydem" - ocenił. "W pierwszym meczu zaliczyli smutny remis z Meksykiem, potem całkowicie przegrali mecz z Arabią Saudyjską, ale jakimś cudem udało im się wyciągnąć zwycięstwo. A w finałowej rundzie z Argentyną wydawało się, że całkowicie zniknęli z boiska" - kontynuował.

Peremutow nie ukrywa zresztą, że życzył Polakom klęski. Kibicował Meksykowi, który do ostatniej chwili walczył o wyprzedzenie naszej reprezentacji. "Jaka szkoda Meksyku, który został z niczym. Ale Polacy, po najbardziej tchórzliwym meczu na mundialu, i tak dotarli do play-offów" - żali się. 

Dalej autor stwierdził jeszcze, że reprezentacja Rosji prezentowałaby się na mundialu znacznie lepiej. Ubolewa też, że już w 2026 roku w mistrzostwach świata będzie brać udział 48 drużyn. Dlaczego? Przez Polskę. "Takich bezimiennych drużyn jak dzisiejsza Polska będzie jeszcze więcej" - podsumował. 

Rosjanom pozostaje żal. My natomiast możemy skupić się na kolejnym meczu naszej drużyny w MŚ. Polacy już w niedzielę rozegrają spotkanie w ramach 1/8 finału. Zmierzą się w nim z Francją. 

WCup Poland Argentina SoccerOj, jak boli. Skandaliczne słowa Rosjanina po awansie Polski

Więcej o: