Brazylijczyk zagra w reprezentacji Polski? PZPN rozpoczął działania

Gra naturalizowanych zawodników w polskiej reprezentacji nie jest niczym nowym. Niewykluczone, że już niedługo lista takich piłkarzy powiększy się o kolejne nazwisko. Chodzi o Kady'ego Borgesa, o którego ponownie pyta PZPN.

Kady Iuri Borges Malinowski, jak brzmi pełne nazwisko brazylijskiego zawodnika, jest jednym z potomków polskich imigrantów. Naszym rodakiem był jego dziadek, po którym odziedziczył ostatni człon nazwiska. Sam zawodnik wspominał już, że z ogromną chęcią założyłby koszulkę z orłem na piersi, kiedy temat jego naturalizacji został podniesiony po raz pierwszy. Miało to miejsce we wrześniu tego roku, lecz wówczas cała sprawa szybko ucichła.

Zobacz wideo Polska - Argentyna. Oceniamy Polaków po meczu

Wzmocnienie skrzydeł

Dziś sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. O wszystkim poinformował azerski dziennikarz Fuad Alakbarov, zajmujący się rodzimą ligą, w której występuje Kady. Według jego informacji PZPN jest poważnie zainteresowany podjęciem rozmów z Brazylijczykiem, a sam zainteresowany ma pojawić się w naszym kraju w ciągu kilku najbliższych dni.

Kady Borges to jedna z wyróżniających się postaci w zespole Karabachu Agdam. 26-letni skrzydłowy dobrze spisuje się we wszystkich rozgrywkach, zdobywając gole i notując asysty w lidze, a także obsługując kolegów w Lidze Europy. Na ten moment, wychowanek Coritiby ma na swoim koncie 6 goli i 10 asyst w 26 meczach. 

Brazylijczyka bardzo dobrze pamiętać mogą kibice Lecha Poznań. W meczu wyjazdowym mistrza Polski z mistrzem Azerbejdżanu w eliminacjach Ligi Mistrzów, Kady zdobył 2 gole, walnie przyczyniając się do awansu swojego zespołu do kolejnej fazy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.