Argentyńczyk grzmi: Awans Polski to wstyd

- Brak awansu Meksyku to niesprawiedliwość. Pokazali o wiele więcej od Polski - powiedział po meczu Polski z Argentyną, komentator Victor Hugo Morales. To kolejny głos z zagranicy, który krytykuje grę podopiecznych Czesława Michniewicza.

Z jednej strony radość po przełamaniu 36-letniej passy i awansie do 1/8 finału mistrzostw świata, a z drugiej dyskusje o stylu i grze reprezentacji Polski podczas spotkania z Argentyną. Światowe media rozpisywały się o grze Biało-Czerwonych i używały mocnych stwierdzeń. - Żenująca Polska nie miała szacunku dla piłki nożnej - to tylko jeden z cytatów opisujących postawę Biało-Czerwonych w środowy wieczór.

Zobacz wideo Karny słuszny czy niesłuszny? Oceniamy decyzję sędziego i przewinienie Szczęsnego

"Polska ułatwiła sprawę Argentynie". Argentyński dziennikarz o grze Biało-Czerwonych

Spotkanie Polski z Argentyną w tamtejszych mediach relacjonował Victor Hugo Morales. - Mamy duże oczekiwania po wzlocie Argentyny w drugiej połowie meczu z Meksykiem - komentował Morales przed rozpoczęciem środowego meczu. I dodał: - To spotkanie pokazało, że możemy znowu pokładać nadzieję w drużynie Scaloniego. Polska ułatwiła im sprawę od pierwszej minuty, a Argentyna wykorzystuje takie sytuacje. 

Gdy do argentyńskiego dziennikarza dotarło, że Polska wychodzi z grupy razem z Argentyną, nie szczędził słów krytyki. - To, że Polska awansowała do dalszej fazy mundialu, to wstyd. Brak awansu Meksyku to niesprawiedliwość. Pokazali o wiele więcej od Polski, a ich pierwsza połowa przeciwko Argentynie była doskonała - mówił komentator. Nawiązywał do meczu Argentyny z Meksykiem, w którym (tak jak w meczu z Polską) do przerwy było 0:0, i który również zakończył się wygraną Argentyny 2:0 - mówił.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Opinia dziennikarza jest jedną z wielu, która krytykuje występ podopiecznych Czesława Michniewicza. - Od czasu Austrii w 1982 roku nie widziałem drużyny tak niechętnej do gry, jak Polska - tak postawę reprezentacji Polski w meczu z Argentyną (0:2) podsumował dziennikarz Richard Mendez.

Niezależnie jednak od głosów krytyki, to reprezentacja Polski zagra w niedzielę (4 grudnia) o 16:00 przeciwko Francji w 1/8 finału mistrzostw świata. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: