Polska musi oszukać przeznaczenie. Wyliczono, jakie są jej szanse na finał MŚ

Reprezentacja Polski awansowała do fazy pucharowej mistrzostw świata. Dzięki temu nadal ma szanse na dotarcie do finału. Z szacunków analityków wynika, że wynoszą one ledwie niecałe trzy procent. A jak wygląda to w przypadku szans na awans do półfinału i ćwierćfinału?

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w grupie C mistrzostw świata. W meczach z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną wywalczyła cztery punkty, czyli tyle samo, co drużyna z Ameryki Północnej. Drugie miejsce, a co za tym idzie, awans do fazy pucharowej dał jej lepszy bilans bramkowy (2:2, przy 2:3 Meksyku).

Zobacz wideo Polska - Argentyna. Oceniamy Polaków po meczu

Polska zagra w finale mistrzostw świata? Zdaniem analityków szanse są minimalne

Dzięki temu drużyna Czesława Michniewicza zagra w 1/8 finału z pierwszą drużyną grupy D, czyli Francją. Mistrzowie świata z 2018 roku na tegorocznym turnieju prezentują się bardzo dobrze, o czym może świadczyć to, że jako pierwsi zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pokonanie Francuzów byłoby ogromnym sukcesem, gdyż z wyliczeń portalu statystycznego Opta wynika, że Polacy mają 21,08 procent szans na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Tam mogą zagrać z Anglią lub Senegalem i również nie będą faworytami, prawdopodobieństwo awansu do półfinału szacuje się na 6,9 proc.

Polacy nadal mają szanse nawet na awans do finału MŚ. Jak wynika z wyliczeń Opty, wynoszą one 2,69 procent. Jeszcze trudniej byłoby o końcowe zwycięstwo, zdaniem analityków prawdopodobieństwo takiego zdarzenia to 0,79 proc.

Szanse Polaków na awans do poszczególnych faz MŚ

  • ćwierćfinał - 21,08 proc.
  • półfinał - 6,9 proc.
  • finał - 2,69 proc.
  • zwycięstwo w turnieju - 0,79 procent

Mecz 1/8 finału pomiędzy Polską a Francją zostanie rozegrany w niedzielę 4 grudnia o godzinie 16:00. Relację tekstową będzie można śledzić na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA