Tak ostatecznie wygląda tabela "polskiej" grupy. Ciaśniej być nie mogło

Reprezentanci Polski przegrali 0:2 z Argentyną w ostatnim meczu grupowym mundialu w Katarze. W drugim spotkaniu "polskiej" grupy Meksyk pokonał 2:1 Arabię Saudyjską. Tym samym do 1/8 finału awansowały reprezentacje Polski i Argentyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie.

W środę 30 listopada poznaliśmy kolejne drużyny, które wystąpią w 1/8 finału mundialu w Katarze. Z grupy D do dalszej fazy awansowały reprezentacje Francji i Australii. Decydujące rozstrzygnięcia padły również w "polskiej" grupie.

Polacy nie postawili się Argentynie, ale mają najlepszy wynik od lat. Jest awans do 1/8 mundialu

Reprezentanci Polski w najważniejszym meczu ostatnich lat mierzyli się z Argentyną. Od początku lepiej na Stadium 974 w Dosze prezentowali się rywale, jednak zawodnicy Czesława Michniewicza skutecznie bronili się przed startą bramki. Blisko otwarcia wyniku w 39. minucie był Leo Messi, ale kolejną skuteczną interwencją przy rzucie karnym popisał się Wojciech Szczęsny. Do przerwy nie padła żadna bramka, jednak po powrocie na boisko Argentynę na prowadzenie wyprowadził Alexis Mac Allister. W 67. minucie było już 2:0, a wszystko za sprawą gola Juliana Alvareza. Wielkie emocje utrzymywały się aż do końca spotkania. Wynik nie uległ jednak zmianie i Argentyna wygrała 2:0.

Wojciech Szczęsny broni rzut karny"Boże, Polska byłaby niesamowitą drużyną". Jest tylko jeden problem

Ogromne znaczenie dla Polaków miało starcie Meksyku z Arabią Saudyjską. Także w tym meczu żadna z drużyn nie potrafiła do przerwy wyprowadzić skutecznej akcji. Od razu po przerwie rajd po miejsce w 1/8 finału rozpoczęli Meksykanie. W 47. minucie pierwszego gola strzelił Henry Martin, a po pięciu minutach prowadzenie drużyny podwyższył Luis Chavez. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem prowadzący mogli wyjść na 3:0, jednak Uriel Antuna był na spalonym i gol nie został uznany. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Saudyjczyków strzelił Salem Al Dawsari. Mecz zakończył się zwycięstwem Meksyku 2:1, co pozbawiło obie drużyny miejsca w 1/8 finału (gdyby Meksyk wygrał 2:0, to i tak Polska awansowałaby ze względu na lepszy bilans kartek).

WCup England Wales SoccerAnglicy chcą uniknąć koszmaru z finału EURO. Trenują rzuty karne... bez bramkarza

Argentyna dzięki zwycięstwu nad Polską wygrała rywalizację w grupie C z dorobkiem 6 punktów. Polacy zajęli 2. miejsce (4 pkt) i mimo porażki awansowali do 1/8 finału mundialu. Ambitna pogoń nie pomogła Meksykowi, który zakończył zmagania z 4 punktami, ale ze względu na gorszy bilans bramkowy zajął 3. lokatę. Ostatnią, 4. pozycję zajęli Saudyjczycy (3 pkt).

Tym samym poznaliśmy kolejne pary 1/8 finału. Polacy o awans do 1/8 finału zmierzą się ze zwycięzcami grupy D, Francuzami. Argentynę w kolejnej fazie czeka z kolei mecz z Australią.