Borek wskazuje atut Polaków. "Jak przyczajony tygrys, ukryty smok"

- Mamy piłkarzy, którzy mogą biegać do kontrataków. Możemy być jak przyczajony tygrys lub ukryty smok, który będzie czekał na stratę piłki Argentyny i wtedy będzie można ich skontrować - powiedział Mateusz Borek na antenie "Kanału Sportowego", mówiąc o planie reprezentacji Polski na kluczowy mecz w grupie C mistrzostw świata w Katarze.

Reprezentacja Polski zagra kluczowy mecz o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata przeciwko Argentynie. Czesław Michniewicz zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu do starcia z Arabią Saudyjską - zamiast Arkadiusza Milika zagra Karol Świderski. - Nie ma co grać na remis. Trzeba grać swoje, na tyle, na ile oni nam pozwolą. Ich obrona to nie jest jakiś monolit. Argentyńczycy piszą też, że Polacy mają przewagę wzrostu. Trzeba wyjść z wiarą i nadzieją - powiedział Dariusz Szpakowski w programie "Studio Katar".

Zobacz wideo Przed meczem Polska - Argentyna. Jest i on - ukryty dwukoszulkowy kibic Lewandowskiego!

Mateusz Borek wskazuje atut reprezentacji Polski. "Możemy być jak przyczajony tygrys"

Mateusz Borek wypowiedział się na temat meczu reprezentacji Polski z Argentyną w "Kanale Sportowym". Dziennikarz wskazał, jaki będzie główny atut kadry Czesława Michniewicza w tym spotkaniu. - Mamy piłkarzy, którzy mogą biegać do kontrataków. Możemy być jak przyczajony tygrys lub ukryty smok, który będzie czekał na stratę piłki Argentyny i wtedy będzie można ich skontrować. To dobra sytuacja dla nas, kiedy to nie my musimy zdobyć trzy punkty, by uzyskać to, co chcemy uzyskać - powiedział.

Portal theanalyst.com wyliczył po drugiej kolejce fazy grupowej, że reprezentacja Polski ma 70 proc. szans na awans do 1/8 finału katarskiego mundialu. Matematyka daje kadrze Czesława Michniewicza 33,61 proc. szans na awans z pierwszego miejsca i 36,74 proc. szans z drugiego miejsca. W przypadku porażki z Argentyną Polacy będą musieli włączyć kalkulator i liczyć odpowiednio bilans bramkowy, zdobyte bramki, a nawet liczbę żółtych kartek. Obecnie Polska ma cztery żółte kartki, a Meksyk - o dwie więcej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mecz Polski z Argentyną rozpocznie się w środę 30 listopada o godz. 20:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.