Najnowszy raport prosto z Kataru przed meczem Polska - Argentyna. Jest dobrze

Dominik Wardzichowski
Polska z Argentyną znów zagra na nieklimatyzowanym stadionie 974, ale o upał nasi piłkarze nie muszą się martwić. W dzień temperatura przekracza 30 stopni, ale po zachodzie słońca ma spaść do 20. To dobre informacje, zwłaszcza że w Dosze wieje przyjemny wiatr, a na niebie nie brakuje chmur.
Zobacz wideo

Ostatnie dni w Katarze były niezwykle upalne. Ponad 30 stopni w cieniu, zero wiatru i chmur na niebie. Ale w dniu meczu z Argentyną warunki są lepsze. To dobre informacje dla reprezentacji Polski, która trzecie starcie fazy grupowej rozegra na nieklimatyzowanym stadionie 974. To tam kadra Czesława Michniewicza rywalizowała z Meksykiem. Warunki nie były łatwe, ale teraz powinno być lepiej. Raz, że mecz z Argentyną zostanie rozegrany o godz. 22 czasu lokalnego (o 20 w Polsce), a dwa, że środa w Dosze nie jest zbyt upalna. Wieje przyjemny wiatr, na niebie są nieliczne chmury, zresztą zobaczcie sami:

Spotkanie Polska - Argentyna decyduje o awansie do 1/8 finału. Po dwóch meczach kadra Michniewicza zajmuje pierwsze miejsce w grupie C i ma cztery punkty. Druga Argentyna i trzecia Arabia Saudyjska mają po trzy, a czwarty Meksyk jeden. Mecz grupowych rywali Polaków odbędzie się równolegle na Lusail Stadium.

Sędzią głównym meczu Polaków będzie Holender Danny Makkelie. Na mundialu w Katarze sędziował już mecz pomiędzy Hiszpanią a Niemcami, który zakończył się wynikiem 1:1. Pokazał w nim cztery żółte kartki.

Tabela grupy C:

  1. Polska 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Argentyna 3 punkty, 3:2
  3. Arabia Saudyjska 3 punkty, 2:3
  4. Meksyk 1 punkt, 0:2
Więcej o: