Argentyna już szuka wymówki przed decydującym meczem z Polską na MŚ

Argentyńczycy wątpią, że murawa Stadionu 974 jest odpowiednio przygotowana na mecz z Polską. Już w poprzednich spotkaniach dawała się we znaki piłkarzom. Brazylijczycy wręcz obawiali się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Po dwóch meczach grupowych Argentyna ma tylko trzy punkty i jest pod ścianą przed meczem z Polską. Musi wygrać, jeśli chce liczyć na pierwsze miejsce w grupie i uniknąć gry z Francją na poziomie 1/8 finału. "Albicelestes" już czują, że gra z "Biało-Czerwonymi" nie będzie łatwa i przyjemna. Nie tylko ze względu na defensywnie nastawienie Polaków, ale też stan murawy stadionu, na którym odbędzie się to spotkanie.

Zobacz wideo Brazylijczycy mają pewną wiadomość dla Messiego i reprezentacji Argentyny

Argentyna narzeka na murawę

Mundial w Katarze odbywa się na ośmiu stadionach. FIFA zrobiła wyjątek i pozwoliła na mniejszą liczbę obiektów, bowiem zazwyczaj wymaga przygotowanie dwucyfrowej liczby aren MŚ. Skoro jest mniej stadionów, to ich eksploatacja jest większa. A co za tym idzie, większa liczba meczów w krótkim czasie wpływa na stan murawy.

Na Stadionie 974 rozegrano cztery spotkania w zaledwie tydzień: Meksyk-Polska (0:0), Portugalia-Ghana (3:2), Francja-Dania (2:1) i Brazylia-Szwajcaria (1:0). Z tego względu są obawy o jakość boiska.

Katar 2022. Czesław Michniewicz podczas meczu Polska - Meksyk (0:0)Tak Polska może zagrać z Argentyną. Czegoś takiego w kadrze jeszcze nie było

Argentyńskie media wskazują na problemy z murawą na konferencji prasowej. Przytaczają wypowiedzi Brazylijczyków, którzy mieli uwagi już w poniedziałek.

- Trawy jest trochę mało. Utrudnia panowanie nad piłką. Jesteśmy przyzwyczajeni do gry na murawach, które są jak dywany - twierdził Richarlison, dodając, że przeciwnikom też może być trudno.

Alex Telles zwracał uwagę na stan boiska już na rozgrzewce. Jego zdaniem piłka dziwnie się na niej zachowywała, a on sam nie czuł się bezpiecznie, obawiając się o kontuzję. Bruno Guimaraes przyznał, że przez murawę nie dało się grać szybko i traciło się czas na opanowanie piłki.

FIFA zakazuje flag UkrainyWstyd na cały świat. FIFA usunęła flagi Ukrainy z trybun. A rosyjska? Proszę bardzo

Reprezentacje mają możliwość zapoznania się z obiektem dzień przed meczem. "El Grafico" podaje, że argentyńscy i selekcjoner Lionel Scaloni już wczoraj mówili o gorszej murawie.

Według "El Liberal" charakter obiektu może mieć wpływ na szybsze zużycie murawy. Stadion 974 został zbudowany z kontenerowców, co ma być hołdem dla przemysłowej dzielnicy Dohy, gdzie powstał. Arena z założenia jest tymczasowa. Może zostać zdemontowana po mundialu i przeniesiona w dowolne miejsce na świecie lub jej części mogą być wykorzystane do budowy innych obiektów - mniejszych stadionów, hali lub pływalni. Na miejscu stadionu miałby powstać park.

Stadion 974 może pomieścić nieco ponad 44 tys. widzów.  Łącznie zaplanowano na nim siedem spotkań MŚ - sześć w fazie grupowej i jedno w ramach 1/8 finału.

Mecz Polska - Argentyna już dziś o godzinie 20:00. 

Więcej o: