Legendarny Ronaldo i Dariusz Szpakowski razem. Brazylijczyk obdarował Polaka [WIDEO]

Mistrzostwa świata w Katarze to dwunasta piłkarska impreza najwyższej rangi dla Dariusza Szpakowskiego. Legendarny komentator na tym mundialu kończy swoją karierę za mikrofonem. W podziękowaniu za pracę nagrodę wręczył mu sam Ronaldo Luis Nazario de Lima.

Dariusz Szpakowski relacjonuje wydarzenia sportowe od 1976 r. Pierwotnie robił to w radiu, a później w telewizji. Jego głos towarzyszył najważniejszym imprezom rangi igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Specjalizuje się w piłce nożnej, a po śmierci Jana Ciszewskiego został zatrudniony w TVP i przez lata stał się najpopularniejszym komentatorem sportowym w kraju.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

12 mundiali. I starczy

W tym roku Szpakowski skończył 71 lat i zapowiedział, że mistrzostwa w Katarze będą jego ostatnimi w karierze. To jego dwunasty mundial - pierwszy, jeszcze w radiu, zaliczył w 1978 r. i przez kolejne 44 lata nie ominął żadnego. Dodatkowo komentował dziewięć imprez rangi mistrzostw Europy czy legendarne spotkania Champions League w TVP.

Na pożegnanie z mundialem został nagrodzony za swoją długoletnią pracę. Otrzymał miniaturową replikę pucharu świata z rąk samego Ronaldo Luisa Nazario de Limy. Komentator ubarwiał głosem jego bramki w 2002 r., gdy Brazylia została mistrzem świata, a napastnik królem strzelców.

W ostatnim czasie Szpakowski musiał zmierzyć się ze sporą krytyką. Jego błędy językowe oraz problemy z poprawną identyfikacją zawodników na boisku spowodowały, że został on odsunięty od komentowania finału Euro 2020, rozgrywanego w zeszłym roku. W Katarze komentował do tej pory dwa spotkania - Brazylia - Serbia oraz Hiszpania - Niemcy i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Komentator wrócił pełny energii i ponownie było czuć entuzjazm w jego głosie. Według informacji serwisu Meczyki.pl, Dariusz Szpakowski na pożegnanie z mistrzostwami świata ma skomentować finał turnieju w Katarze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.