Zaskakująca teoria byłego kadrowicza. "Dlatego Michniewicz nie chciał wygrać"

- Wiem, jaka będzie taktyka na Argentynę. Michniewicz opracował dokładny plan, który zakładał m.in. remis z Meksykiem. Selekcjoner założył sobie remis, dlatego nawet nie chciał wygrać - mówił w programie "Studio Katar - gramy dalej", Maciej Żurawski.

Reprezentacja Polski po dwóch kolejkach fazy grupowej zajmuje pierwsze miejsce w grupie C. Polacy do tej pory podzielili się punktami z Meksykiem oraz pokonali Arabię Saudyjską. W ostatnim meczu podopieczni Czesława Michniewicza zagrają z faworytem naszej grupy, reprezentacją Argentyny.

Zobacz wideo Kapitalne wieści dla Polski przed Argentyną! Kto obok Lewandowskiego?

Czesław Michniewicz trzyma się planu. "Założył, że zdobędzie punkt i tak miało być"

Były reprezentant Polski, Maciej Żurawski, często gości w programach piłkarskich jako ekspert. Ostatnio był gościem programu "Studio Katar - gramy dalej" w Interii, w którym wyjaśnił sytuację Polaków oraz plan Czesława Michniewicza na mistrzostwa świata w Katarze.

- Wiem, jaka będzie taktyka na mecz z Argentyną. Trener Czesław Michniewicz opracował dokładny plan, który zakładał m.in. punkt w meczu z Meksykiem. W tym meczu można było pewnie zaryzykować, ale selekcjoner chyba nie chciał tego zrobić. Założył, że zdobędzie punkt i tak miało być. Z Arabią zaplanował trzy punkty. A czy zaplanował remis z Argentyną, który da nam awans? Tego dowiemy się po meczu. Natomiast jestem pewny, że sposobu gry nie zmienimy - przedstawił zadziwiającą teorię. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Kto awansuje do 1/8 finału? Polska wciąż niepewna awansu

Polacy w meczu z Argentyną potrzebują zaledwie punktu, aby zapewnić sobie awans do 1/8 finału mundialu. W przypadku porażki z Argentyńczykami, wszystko będzie zależeć od rezultatu meczu Meksyku z Arabią Saudyjską. W przypadku naszej porażki i remisu, lub zwycięstwa Meksyku dużo może znaczyć również bilans bramkowy.

  1. Polska, 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Argentyna, 3 punkty, 3:2
  3. Arabia Saudyjska, 3 punkty, 2:3
  4. Meksyk, 1 punkt, 0:2

Ostatnie mecze grupy C odbędą się w środę, 30 listopada. Polacy zagrają z Argentyńczykami, natomiast Meksyk podejmie Arabię Saudyjską. Początek obu spotkań zaplanowano na godzinę 20. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowych z tego meczu na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA