FIFA mocno zaskoczyła nawet PZPN wyborem sędziego Polska - Argentyna. "Zmiana zasady"

Środowy mecz Polski z Argentyną będzie sędziował Holender, Danny Makkelie. To spore zaskoczenie, bo do tej pory FIFA nie wyznaczała do meczów pomiędzy krajami z dwóch różnych konfederacji arbitrów, którzy sami pochodzą z jednej z nich.

W środę reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz fazy grupowej na mistrzostwach świata. Rywalem Polaków będzie Argentyna. Polsce do wyjścia z grupy C wystarczy remis. Biało-Czerwoni mogą awansować, nawet jeśli przegrają, ale wtedy wszystko będzie zależało od tego, co wydarzy się w meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

FIFA zmieniła zasady. Zaskakujący wybór sędziego na Polska - Argentyna

Rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski poinformował w poniedziałek, że sędzią pojedynku Polski z Argentyną będzie Holender, Danny Makkelie. Kwiatkowski dodał, że jest to duże zaskoczenie. Na liniach pomogą mu rodacy Hessel Steegdtra i Jan De Vries. "To zmiana zasady, że meczów drużyn z dwóch różnych konfederacji nie powinni sędziować arbitrzy reprezentujący te same konfederacje" – napisał na Twitterze.

Wcześniejsze mecze Polaków rzeczywiście sędziowali arbitrzy pochodzący z innych konfederacji. Mecz Meksykiem sędziował Australijczyk Chris Beath, a spotkanie z Arabią Saudyjską - Brazylijczyk Wilton Sampaio.

Dla Makkeliego to będzie drugie spotkanie na mistrzostwach świata. W poniedziałek był arbitrem meczu Hiszpania - Niemcy (1:1).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.