Zobaczył syna na MŚ. Nie mógł uwierzyć. "Pracowaliśmy za półdarmo"

Ojciec Jakuba Kamińskiego ledwo co powstrzymywał łzy szczęścia, gdy zobaczył syna grającego na mistrzostwach świata. W przeszłości robił z żoną wszystko, by mały Kuba był na drodze do spełnienia swoich marzeń.

Jakub Kamiński może mówić o bardzo dobrym 2022 roku. Zdobył mistrzostwo Polski z Lechem Poznań, trafił do Bundesligi, stał się etatowym reprezentantem Polski i zagrał na mistrzostwach świata. Spełnia swoje marzenia, a ojciec nie ukrywa, jak dumny jest ze swojego syna.

- Nie popłakałem się, ale było blisko. Koledzy mówili: "zobaczysz, wyjdzie w pierwszym składzie". Ja do końca w to nie wierzyłem. Oczywiście czułem ogromny stres. Ale widzę, że bardzo się rozwija. Psychicznie staje się coraz mocniejszy - przyznał w wywiadzie dla WP Paweł Kamiński.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Rodzice pracowali za półdarmo

Kamińscy nie byli bogatą rodziną, ale robili wszystko, my Jakubowi niczego nie brakowało. Jego ojciec opowiedział w ostatnim wywiadzie, że pracowali "za półdarmo".

- Pracowaliśmy z żoną jako trenerzy akrobatyki sportowej dla dzieci i młodzieży. Praktycznie robiliśmy to za półdarmo, więc jako rodzina żyliśmy bardzo skromnie. Ale Kuba nigdy nie patrzył na futbol przez pryzmat pieniędzy. Po prostu robił to, co kocha najbardziej. Spełnia swoje marzenia. Kiedy wyjechał do Wolfsburga, od razu ułożyłem plan awaryjny. Powtarzałem: "jeśli będziesz się tam źle czuł, wezmę dłuższy urlop na uczelni i przyjadę, żeby być przy tobie". Początek był trudny, ale wszystko się poukładało. Kuba bardzo dobrze sobie radzi - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty.

Canelo Alvarez, Lionel MessiLeo Messi w centrum skandalu. "Niech prosi Boga, by mnie nie spotkał"

Rodzice wychowali Jakuba Kamińskiego na skromnego i pokornego człowieka. Zrealizował plan, który założył sobie przed laty, czyli wyjazd na mundial w Katarze.

- Już dawno rozmawialiśmy z Kubą, że mistrzostwa świata w Katarze będą pierwszymi, na których może wystąpić. Trzymał się tej myśli. Osiągnął cel dzięki bardzo ciężkiej pracy. Wpoiliśmy mu z żoną pokorę. Zawsze powtarzałem Kubie: "jeśli chcesz czegoś w życiu dokonać, musisz się temu poświęcić". Już jako nastolatek zrozumiał, że nie może liczyć na innych, tylko na siebie - powiedział Paweł Kamiński, ojciec piłkarza.

Selekcjoner Anglii chwali reprezentanta Polski. Selekcjoner Anglii chwali reprezentanta Polski. "Naprawdę nam się podobał"

Kamiński przywiązany do matki

Matka Jakuba Kamińskiego zmarła w 2020 r., ale piłkarz do dziś o niej pamięta i nosi naszyjnik z inicjałem imienia mamy.

- Byli ze sobą bardzo blisko. Wierzę, że żona dodaje mu siły. Na pewno się cieszy, patrząc z góry, jak radzi sobie nasz syn. Po śmierci mamy Kuba jeszcze bardziej dojrzał, stał się twardszy. Z drugiej strony, zawsze był bardzo ułożony i spokojny. Brał odpowiedzialność za siebie i innych - wspominał jego ojciec.

Jakub Kamiński ma na koncie sześć występów w reprezentacji Polski i jedną zdobytą bramkę. Kolejna okazja do gry już w środę przeciwko Argentynie. To będzie mecz decydujący o awansie do 1/8 finału.

Więcej o: