Selekcjoner Anglii chwali reprezentanta Polski. "Naprawdę nam się podobał"

- Widziałem go 40-50 razy na żywo, zatem znam go kompletnie. Naprawdę nam się podobał, ale w tym momencie mamy wielu dobrych prawych obrońców. I rozumiem jego decyzję dotyczącą wyboru reprezentacji Polski - powiedział Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii. W ten sposób odpowiedział na pytanie dziennikarza Interii o Matty'ego Casha.

Jesienią zeszłego roku jednym z głównych tematów wokół reprezentacji Polski było powołanie Matty'ego Casha z Aston Villi i uzyskanie dla niego polskiego paszportu. Paulo Sousie bardzo zależało na obrońcy, więc prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się osobiście z prezydentem Andrzejem Dudą, żeby przyspieszyć cały proces. Ostatecznie wszystkie formalności zostały dopięte i Cash zadebiutował w polskiej kadrze w listopadzie 2021 roku w meczu z Andorą (4:1). Jeśli Cash zagra z Argentyną w ostatnim meczu grupowym katarskiego mundialu, to będzie jego dziesiąty mecz dla reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Selekcjoner Anglii chwali Matty'ego Casha. "Naprawdę się nam podobał. Ale rozumiem jego decyzję"

Gareth Southgate rozmawiał z Interią nt. Matty'ego Casha po meczu Polski z Arabią Saudyjską (2:0). Selekcjoner reprezentacji Anglii pochwalił zawodnika Aston Villi i przyznał, że był dawniej rozważany pod kątem powołania do tamtej kadry narodowej. - Widziałem Casha 40-50 razy na żywo, zatem znam go kompletnie. Naprawdę nam się podobał, ale w tym momencie mamy wielu dobrych prawych obrońców, choć wydaje się, że dostałby szansę w przyszłości. Ale rozumiem jego decyzję dotyczącą wyboru reprezentacji Polski. Dzięki temu otrzymał szansę gry na mundialu - powiedział.

Southgate przy okazji rozmów nt. Casha przywołał innych zawodników, którzy mogli zagrać dla reprezentacji Anglii, ale ostatecznie zdecydowali się reprezentować inne kraje. - Mieliśmy taką samą sytuację z Tariqem Lampteyem z Brighton, który wystąpił na mundialu dla Ghany. To trudny moment dla trenera, ale nie możemy zagwarantować nikomu występów w reprezentacji. Też nikt nie lubi tracić zawodników, tak jak nie chcieliśmy stracić Yunusa Musaha (obecnie USA) czy Jamala Musialę (Niemcy) - dodał selekcjoner Anglików.

Matty Cash wystąpił w obu meczach reprezentacji Polski na mistrzostwach świata, ale musi się pilnować w trakcie środowego spotkania z Argentyną. Jeśli zawodnik Aston Villi dostanie żółtą kartkę, a Polska awansuje do 1/8 finału, to Cash nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu fazy pucharowej. Mecz Polska - Argentyna odbędzie się w środę 30 listopada o godz. 20:00 na 974 Stadium. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: