Wojciech Szczęsny zdobył serca Ukraińców. Wystarczyły dwa słowa [WIDEO]

- Sława Ukrainie - takimi słowami Wojciech Szczęsny zakończył wywiad z ukraińskim dziennikarzem po meczu Polski z Arabią Saudyjską (2:0). Media w Ukrainie doceniły ten gest polskiego bramkarza, przypominając, że jego partnerką jest Marina Łuczenko, piosenkarka ukraińskiego pochodzenia. - Szczęsny zakończył wywiad bardzo przyjemnymi słowami - czytamy.

Reprezentacja Polski pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 2:0 z Arabią Saudyjską po bramkach Piotra Zielińskiego oraz Roberta Lewandowskiego. Bohaterem naszej kadry był też Wojciech Szczęsny, który najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Salema Al-Dawsariego, a potem przepięknie interweniował przy dobitce. Dziennikarze BBC uważają, że Szczęsny jest obecnie najlepszym bramkarzem na katarskim mundialu.

Zobacz wideo Wysoka ocena Zielińskiego. "Ten gol dał nam komfort gry i wiarę"

Wojciech Szczęsny pozdrowił Ukraińców. "Zakończył wywiad przyjemnymi słowami"

Wojciech Szczęsny rozmawiał z ukraińską telewizją Suspilne po meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską (2:0). Polski bramkarz na koniec wywiadu podziękował dziennikarzowi i powiedział "Sława Ukrainie". Ten gest został bardzo dobrze przyjęty przez tamtejsze media. "Wojciech Szczęsny poparł Ukrainę na koniec wywiadu i zakończył go słowami Chwała Ukrainie" - pisze portal ua.tribuna.com. "Szczęsny pozdrowił Ukraińców podczas wywiadu na mundialu w Katarze. Zakończył wywiad bardzo przyjemnymi słowami" - dodaje champion.com.ua.

Ukraińskie media dodają, że Wojciech Szczęsny jest mężem Mariny Łuczenko, piosenkarki ukraińskiego pochodzenia, która urodziła się w gminie Winnica. Szczęsny był jednym z pierwszych piłkarzy, który po wybuchu wojny w Ukrainie zadeklarował, że nie zagra przeciwko Rosji. "Moja żona urodziła się w Ukrainie, a w żyłach mojego syna płynie ukraińska krew. Część naszej rodziny nadal jest w Ukrainie, wielu moich pracowników to Ukraińcy i to są wspaniali ludzie. Odmawiam udziału w wydarzeniu, które legitymizuje działania rosyjskiego rządu" - pisał Szczęsny 26 lutego na Instagramie.

Reprezentacja Polski zagra kolejny mecz w środę 30 listopada, gdzie rywalem na 974 Stadium będzie Argentyna, a stawką spotkania będzie awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: