Tak Czesław Michniewicz przemawiał w szatni. "To żaden wstyd" [WIDEO]

- Pokazaliśmy dzisiaj to, co będzie DNA tej drużyny, czyli gra z poświęceniem - powiedział Czesław Michniewicz po wygranym 2:0 meczu z Arabią Saudyjską. Selekcjoner przypomniał także, że bronienie się całym zespołem to nie wstyd, bo robią tak najlepsze zespoły świata.

Reprezentacja Polski pokonała w sobotę 2:0 Arabię Saudyjską. Bramki zdobyli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Dzięki tej wygranej, Polacy awansowali na pozycję lidera grypy C z czterema punktami. Za ich plecami są Argentyna Arabia Saudyjska (po 3 pkt) i Meksyk (1 pkt).

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Czesław Michniewicz przemówił do piłkarzy po zwycięstwie: Nie mogliście sprawić wszystkim lepszego prezentu

Tradycyjnie na kanale "Łączy nas piłka" na YouTube opublikowany został film ukazujący kulisy przygotowań naszych reprezentantów do meczu i to, co działo się w trakcie, a także po spotkaniu. Ujawniono w nim przemowę Czesława Michniewicza po meczu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Zdobyliśmy dwie bramki, było wiele pięknych akcji. Pokazaliśmy dzisiaj to, co będzie DNA tej drużyny, czyli gra z poświęceniem. Jak trzeba się bronić całym zespołem, to żaden wstyd. Najlepsze zespoły na świecie tak robią - zaczął Michniewicz.

- Mamy nasz los w swoich rękach. My gramy o awans, taki jest nasz cel. Koncentracja chłopcy, jutro relaks, odpocznijcie od piłki. Nic lepszego nie można było sobie wyobrazić, żeby zagrać z Argentyną o coś. To nie jest mecz pożegnalny dla nas z turnieju, tylko mecz o to, żebyśmy grali dalej. Tak że chłopcy, nie mogliście sprawić lepszego prezentu sobie jako zespół, naszym kibicom, rodzinom i wszystkim, którzy nam kibicują - dodał. 

Przemowy selekcjonera można wysłuchać na nagraniu poniżej, początek od 13:47. 

 

Teraz przed Polakami walka o awans do 1/8 finału. Trzeba osiągnąć jak najlepszy wynik w starciu z Argentyną, choć prawo gry w kolejnej rundzie może dać nam nawet porażka. Wówczas jednak niezwykle istotny będzie wynik meczu Meksyk - Arabia Saudyjska. Wszystkie warianty dające awans naszej reprezentacji dokładnie przeanalizowaliśmy >>> TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.