Skrajne nastroje w Niemczech przed Hiszpanią. Kahn krzyczy: "Trzeba mieć jaja"

W Niemczech panują skrajne nastroje przed meczem z Hiszpanią na mundialu w Katarze. Z jednej strony kibice szydzą z Japończyków, którzy rozbili ich ulubieńców w 1. kolejce fazy grupowej. A z drugiej Oliver Kahn zbroi zespół mówiąc, że "potrzebuje jaj". Niemcy mają spore szanse na awans, w głównej mierze dzięki wygranej Kostaryki z Japonią.

Sytuacja w grupie E po zwycięstwie Kostaryki nad Japonią (1:0) zrobiła się niezwykle ciekawa. Na ten moment nikt nie może być pewny awansu. Nawet przegrana Niemców, którzy po pierwszej kolejce mają 0 punktów i zamykają tabelę, może ich uchronić, jeśli tylko w ostatniej kolejce fazy grupowej spełni się szereg warunków. Więcej o możliwych scenariuszach grupy E pisaliśmy --> TUTAJ

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Skrajne nastroje w Niemczech. Z jednej strony wiara w awans, z drugiej kpina z Japończyków

Jedno jest pewne: Niemcy będą w dużo lepszej sytuacji, jeśli pokonają Hiszpanię w niedzielnym starciu. "Ten mecz musi dodać Niemcom odwagi" - napisał "Bild" po zwycięstwie Kostaryki nad Japonią. Dziennikarze dodają, że wygrana Kostaryki z Japonią (1:0) stawia Niemców w roli "zwycięzców". Podkreślają też znaczenie meczu z Hiszpanią. "Wygrywając dziś o 20:00 wracamy do gry! Nawet brak punktów nie oznacza złożenia żagli. Wszystko jest ekscytujące i skomplikowane" - czytamy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Nastrojów przed wieczornym meczem nie tonuje też Oliver Kahn. - W takich meczach jaja są pomocne - powiedział prezes Bayernu Monachium cytowany przez n-tv.de. - Choć porażka nie sprawi, że Niemcy przedwcześnie odpadną, to zminimalizuje ona szanse na awans - dodał 53-latek. I raz jeszcze podkreślił, że cały zespół "będzie potrzebował jaj". 

W podobnym tonie wypowiedzieli się dziennikarze portalu wolfsburger-nachrichten.de. Ci dość przekonująco napisali, że Niemcy nie odpadną z mundialu w Katarze. A wygraną Kostaryki z Japonią skomentowali następująco: "Niemcy świętują - Kostaryka ograła Japonię". Gdyby jednak okazało się, że Niemcy odpadną po ostatniej kolejce, byłby to drugi raz od 1938 roku, gdy drużyna narodowa tego kraju nie przejdzie pierwszej rundy. 

Niemcy powalczą z Hiszpanią. Klasyk w niedzielę wieczór

W niedziele wieczorem reprezentacja Niemiec zagra kluczowy mecz w Katarze. Choć porażka nie wyeliminuje ich z turnieju, to zmniejszy ona szanse na awans. Początek meczu z Hiszpanią o 20:00. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Tabela grupy E:

  1. Hiszpania - 3 pkt (1 mecz), bramki 7:0
  2. Japonia - 3 pkt (2 mecze), 2:2
  3. Kostaryka - 3 pkt (2 mecze), 1:7
  4. Niemcy - 0 pkt (1 mecz), 1:2

w przypadku równej liczby punktów decydują kolejno: bilans bramek, liczba goli strzelonych, mecze bezpośrednie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.