"Święty natychmiast". Tak, to o Szczęsnym. Włosi zachwyceni

"Santo subito" - pisze "La Gazzetta dello Sport" o Wojciechu Szczęsnym, który został bohaterem meczu Polski z Arabią Saudyjską (2:0) na mistrzostwach świata w Katarze.

Reprezentacji Włoch zabrakło na mundialu w Katarze, ale włoskie media uważnie odnotowują to, co dzieje się na boiskach. Nie inaczej jest w przypadku meczów reprezentacji Polski. Tym bardziej, że przecież w polskiej kadrze jest bardzo duże grono piłkarzy występujących na włoskich boiskach.

Włosi ocenili reprezentację Polski w meczu z Arabią Saudyjską

I jeden z nich został niekwestionowanym bohaterem. Mowa oczywiście o Wojciechu Szczęsnym, który rozegrał fantastyczne zawody. Przede wszystkim w kapitalnym stylu obronił rzut karny, a potem dobitkę. "Szczęsny ratuje wszystko. Zawodnik meczu. Natychmiastowa reakcja na strzał Kanno, świetna interwencja przy rzucie karnym Al-Dawsariego i cudowna obrona strzału Al Breika. W drugiej połowie dokonał kolejnej kluczowej interwencji przy strzale Al-Dawsariego. Decydujący i w doskonałej formie" – pisze włoski Eurosport, który przyznał mu notę 8. Minimalnie gorzej oceniony został Robert Lewandowski, bo na "7,5".  "Dużo marnuje w pierwszej połowie, psuje nawet kilka prostych piłek. Zapewnia jednak asystę Zielińskiemu. W drugiej połowie trafia w słupek i zdobywa bramkę na 2:0" – czytamy. To najwyższe oceny w polskiej ekipie. Najgorsze otrzymali Cash, Bielik i Krychowiak (obaj po "5,5").

"La Gazzetta dello Sport" również doceniła Szczęsnego przyznając mu "ósemkę". "Natychmiastowa reakcja na strzał Kanno, monstrualna podwójna interwencja przy karnym, a potem jeszcze w sytuacji sam na sam. Super Szczęsny, święty natychmiast" – piszą dziennikarze.

Oceniony został również Czesław Michniewicz. Eurosport ocenił go na "6", a "LGdS" na "6,5". "Polska cyniczna, ale często atakowana. Wygrała, ale ogólna wydajność nie była do końca przekonująca. Tak wiele możliwości i tak wiele problemów w budowie" – pisze "Eurosport". Z kolei "La Gazzetta…" dodała, że Polska była "pragmatyczna".

Oceny reprezentacji Polski według "Eurosportu":

• Wojciech Szczęsny (8), Matty Cash (5,5), Kamil Glik (6,5), Jakub Kiwior (6), Bartosz Bereszyński (6), Przemysław Frankowski (6), Krystian Bielik (5,5), Piotr Zieliński (6,5), Grzegorz Krychowiak (5,5), Arkadiusz Milik (6), Robert Lewandowski (7,5)
  • Rezerwowi: Krzysztof Piątek (6), Jakub Kamiński (6)
  • Trener: Czesław Michniewicz (6)

Oceny reprezentacji Polski według "La Gazzetta dello Sport":

• Wojciech Szczęsny (8), Matty Cash (6,5), Kamil Glik (6,5), Jakub Kiwior (5,5), Bartosz Bereszyński (5,5), Przemysław Frankowski (6), Krystian Bielik (5), Piotr Zieliński (7), Grzegorz Krychowiak (6), Arkadiusz Milik (6,5), Robert Lewandowski (7,5)
  • Rezerwowi: Krzysztof Piątek (6), Jakub Kamiński (6,5)
  • Trener: Czesław Michniewicz (6,5)

Polska jest liderem grupy C z czterema punktami na koncie. Arabia Saudyjska jest druga z trzema punktami. Jeden punkt ma Meksyk, a zero Argentyna. Meksykanie i Argentyńczycy rozegrają mecz między sobą w sobotę o godzinie 20. W ostatniej kolejce Polacy zagrają z Argentyną, a Saudyjczycy z Meksykiem.