Boniek reaguje po zwycięstwie Polski. Ma jedną wielką obawę

- To zwycięstwo może nas budować, ale boję się, że cztery punkty nie wystarczą i trzeba będzie i tak zrobić punkty z Argentyną - powiedział Zbigniew Boniek w "Prawdzie Futbolu" po sobotnim meczu Polska - Arabia Saudyjska.

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 w arcyważnym meczu z Arabią Saudyjską i jest aktualnie liderem grupy C. Bramki zdobyli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, a znakomitą dyspozycją w bramce popisał się Wojciech Szczęsny

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski po zwycięstwie Polski z Arabią Saudyjską: Ten mecz dał odpowiedź na jedno ważne pytanie

Zbigniew Boniek zadowolony po meczu z Arabią. Pochwalił Szczęsnego i Lewandowskiego. "Robert pokazał, gdzie jest"

Przed meczem kibice z Arabii Saudyjskiej prezentowali hasła z napisami "where is Lewandowski". - Polacy strzelili dwie bramki – dwaj najważniejsi zawodnicy – where is Lewandowski pytali kibice Arabii i wydaje mi się, że Robert pokazał tym golem gdzie jest - powiedział Zbigniew Boniek w "Prawdzie Futbolu". - Cieszy pierwsza bramka Lewandowskiego. Po golu Robert wszedł w ostatnich minutach meczu na inny rytm. Było widać, że boli go brak bramki - dodał.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Były prezes PZPN nawiązał też do znakomitej formy Wojciecha Szczęsnego i obronionego rzutu karnego. - Szczęsny w ważnym momencie pokazał, że jest w bramce. A wiadomo, że każdy sukces Polaków na mundialach zawsze łączył się z bramkarzem.

Argentyna punktuje Polskę po zwycięstwie z Arabią Saudyjską. BoleśnieArgentyna punktuje Polskę po zwycięstwie z Arabią Saudyjską. Boleśnie

Zdaniem Bońka sędzia popełnił błąd, dyktując reprezentacji Arabii Saudyjskiej rzut karny. - To nie jest rzut karny. Jak to oglądasz w normalnej szybkości, to widać, że tam jest walka o piłkę. Na stopklatce widać lekkie muśnięcie, ale piłkarz Arabii padł nagle jak rażony prądem.

Gary Lineker o golu Lewandowskiego. Dwa zdania. WystarczyłyGary Lineker o golu Lewandowskiego. Dwa zdania. Wystarczyły

A kto był najlepszy w sobotę na boisku? - Lewandowski, Szczęsny, Bielik i Bereszyński - podkreślił były piłkarz. Boniek wyraził jednak pewną obawę. - To zwycięstwo może nas budować ale boję się, że cztery punkty nie wystarczą i trzeba będzie i tak zrobić punkty z Argentyną.

Emocje były także w trakcie meczu. "Zamienił wodę w wino"

Zbigniew Boniek emocjonował się także w trakcie spotkania z Arabią Saudyjską. Po końcowym gwizdku napisał wymownego tweeta. "2/3 (dwie-trzy przyp. red) piłki które były do grania…..zamienił wodę w wino" - czytamy.

Więcej o: