Zaskakujący żart Krychowiaka. Porównał się do Lewandowskiego. "Wyścig trwa"

Wygrana reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską 2:0, zdecydowanie poprawiła atmosferę wokół kadry Czesława Michniewicza, a także wewnątrz niej. Świadczy o tym żart Grzegorza Krychowiaka kierowany do Roberta Lewandowskiego. "Wyścig trwa" - napisał na Twitterze pomocnik o liczbie bramek zdobytych na MŚ.

Robert Lewandowski w meczu a Arabią Saudyjską strzelił pierwszego gola w historii swoich występów na mistrzostwach świata. Potrzebował do tego aż pięciu spotkań, wcześniej marnując rzut karny w zremisowanym 0:0 starciu z Meksykiem. Kamery telewizyjne pokazały, jak po tym trafieniu zareagował napastnik FC Barcelony. "Zdobycie bramki na mistrzostwach świata to spełnienie marzeń" - mówił po meczu kapitan kadry.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski w Katarze: Poszedłem po meczu do sektora Saudyjczyków!

Żart Grzegorza Krychowiaka na Twitterze

O tym, że atmosfera w reprezentacji ma się świetnie, świadczy wpis Grzegorza Krychowiaka, który zażartował z pierwszego trafienia Roberta Lewandowskiego na mundialu. Pomocnik, który zagrał w obu meczach na turnieju w Katarze, strzelił już wcześniej dla kadry podczas mistrzostw świata. Stało się to w Rosji w starciu z Senegalem (przegrana 1:2). Wobec tego Krychowiak zamieścił na Twitterze post "Bramki na mundialach: Grzegorz Krychowiak 1, Robert Lewandowski 1. Wyścig trwa". Co oznaczałoby, że obaj piłkarze rywalizują o miano najskuteczniejszego gracza drużyny narodowej.

Trafienie Roberta Lewandowskiego w meczu z Arabią Saudyjską (2:0) było jego 77. golem w historii występów w reprezentacji Polski. Napastnik Barcelony zdobywa średnio 0,57 bramki na spotkanie. Lewandowski jednocześnie zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z legendarnym Pele.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wygrana drużyny Czesława Michniewicza znacznie zwiększyła szanse na wyjście z grupy. Obecnie według statystyków, kadra ma aż 72 procent szans.  Po pierwszym spotkaniu było to jedynie 48 procent. Polacy obecnie prowadzą w grupie, choć Meksyk i Argentyna nie rozegrały jeszcze swojego meczu w drugiej kolejce.

Tabela grupy C

  1. Polska - 4 punkty, bilans bramkowy 2:0
  2. Arabia Saudyjska - 3 punkty, 2:3
  3. Meksyk* - 1 punkt, 0:0
  4. Argentyna* - 0 punktów, 1:2

* - mecz mniej

Reprezentacja Polski zagra z Argentyną w środę 30 listopada o godzinie 20:00. Polacy po remisie z Meksykiem 0:0 i wygranej z Arabią Saudyjską 2:0, są o krok od wyjścia z grupy C.

Więcej o: