BBC: Wojciech Szczęsny najlepszym bramkarzem na MŚ 2022

Wojciech Szczęsny był prawdziwym bohaterem meczu z Arabią Saudyjską. Polak obronił rzut karny i po dwóch spotkaniach nadal jest niepokonany. Dziennikarze BBC widzą w nim najlepszego bramakarza turnieju. Potwierdzają to statystyki.

Wojciech Szczęsny w starciu z Arabią Saudyjską miał pełne ręce roboty. Zwycięstwo 2:0 to w dużej mierze jego zasługa. Polski bramkarz fenomenalnie spisał się przede wszystkim pod koniec pierwszej połowy, kiedy to obronił rzut karny wykonywany przez Al-Dawsariego, a następnie wybił piłkę na rzut rożny po dobitce Al-Breika. Szczęsny już pretenduje do miana bramkarza turnieju.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Szczęsny bohaterem. Kapitalne liczby polskiego bramkarza

Statystki Polaka nie umknęły uwadze dziennikarzom BBC. Zauważyli oni, że Szczęsny ma w tym momencie na koncie najwięcej obronionych strzałów spośród wszystkich bramkarzy, grających na mundialu w Katarze - 9, a dodatkowo ani razu nie dał się pokonać.

Dodatkowo Szczęsny najwięcej razy bronił strzały oddawane z pola karnego (z Arabią - 6) i jako pierwszy bramkarz w tym turnieju zanotował dwa mecze z czystym kontem. Polak ma też drugą najwyższą średnią not wśród bramkarzy wg portalu whoscored.com - 8,07. Lepszy jest tylko goalkeeper Belgów, ale rozegrał on raptem jedno spotkanie.

32-letni golkiper Juventusu dobrze wypadł już w meczu z Meksykiem. Obronił cztery strzały i raz wypiąstkował piłkę. Przez całe spotkanie zachowywał się bardzo pewnie. Z Arabią Saudyjską dołożył dodatkowo pięć skutecznych interwencji, w tym dwie o olbrzymim ciężarze gatunkowym przy rzucie karnym dla Arabii. Tym samym Szczęsny został trzecim bramkarzem w tym turnieju, który obronił jedenastkę, a w całym spotkaniu zachował czyste konto. Wcześniej dokonali tego Guillermo Ochoa i Thibaut Courtois.

W pomeczowym wywiadzie Szczęsny zdradził sekret obronionej jedenastki. - Wiedzieliśmy, że on czeka na ruch bramkarza. Zrobiłem pierwszy ruch w lewo, rzuciłem w prawo. Nabrał się - opowiedział przed kamerami TVP Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Umiejętności Szczęsnego przydadzą się szczególnie w ostatnim meczu grupowym Polaków. Nasz goalkeeper będzie musiał stawić czoła Lionelowi Messiemu i jego kolegom z ataku. Mecz z Argentyną odbędzie się w środę, 30 listopada o godz. 20.00 na Stadionie 974. Wcześniej Argentyńczycy zmierzą się w sobotni wieczór z Meksykiem. Początek o 20.00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.