Gary Lineker o golu Lewandowskiego. Dwa zdania. Wystarczyły

Robert Lewandowski rozpłakał się po zdobyciu swojej pierwszej bramki na mistrzostwach świata. Jego reakcja poruszyła całe piłkarskie środowisko, a wyjątkowymi słowami podsumował to Gary Lineker.

Reprezentacja Polski wygrała z Arabią Saudyjską 2:0 i jest w bardzo dobrym położeniu przed meczem trzeciej kolejki z Argentyną. W końcu bramkę na mistrzostwach świata zdobył Robert Lewandowski, który pozbył się presji, na którą nakładał na niego każdy kolejny mecz tego turnieju bez strzelenia gola. Po trafieniu do siatki Saudyjczyków kapitan reprezentacji płakał ze szczęścia, co nie umknęło Gary'emu Linekerowi, który skomentował sytuację.

Zobacz wideo Jak Wojciech Szczęsny obronił karnego? Wyjaśnia Paweł Kieszek w Sport.pl Live

Lineker komentuje reakcje Lewandowskiego

To drugi mundial Lewandowskiego, piąty mecz na MŚ i dopiero pierwszy gol kapitana reprezentacji Polski., który wykorzystał błąd w rozegraniu saudyjskich obrońców, zagarnął piłkę i pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Po trafieniu pobiegł z radości do narożnika boiska, gdzie dołączyli do niego pozostali reprezentanci i rezerwowi. Lewandowski padł brzuchem na murawę, nie mogąc ukryć łez ze szczęścia.

To wyjątkowa trafienie przypieczętowało zwycięstwo Polaków, a reakcja Lewandowskiego poruszyła piłkarski świat. Na zachowanie kapitana reprezentacji zwrócił uwagę Gary Lineker, były znakomity napastnik reprezentacji Anglii, który podkreślił klasę Polaka i zauważył, jak bardzo pragnął on tego gola.

"Nie można zbyt długo uciszać wielkich. Lewandowski osiąga swój cel i jest bardzo emocjonalny podczas celebrowania gola" - napisał legendarny angielski piłkarz na Twitterze.

Lewandowski odbił sobie w pewnym sensie niewykorzystany rzut karny w meczu z Meksykiem, kiedy strzelił zupełnie nie w swoim stylu i dobrze go wyczuł Guillermo Ochoa. Polak mógł mieć w sobotę więcej goli, ale raz w dobrej sytuacji trafił w słupek, a potem zatrzymał go Mohammed Al Owais. Na bramkę w narodowych barwach Lewandowski czekał ponad pięć miesięcy. Ostatni raz trafił z Belgią na wyjeździe w Lidze Narodów, kiedy Polska przegrała 1:6.

Trafienie Polaka wyróżniły też UEFA i redakcja internetowego serwisu 433, która często wchodzi w sieci z Lewandowskim w różne interakcje. Ci drudzy napisali o przełamaniu klątwy. Hiszpański statystyk działający pod aliasem Mister Chip zauważył zaś, że radość Lewandowskiego to dowód na to, że nic nie równa się wadze i atmosferze mistrzostw świata.

Więcej o:
Copyright © Agora SA