Wyliczono szanse Polski na awans do 1/8 finału MŚ 2022

72 - tyle procent szans na wyjście z mundialowej grupy C ma reprezentacja Polski po sobotniej wygranej 2:0 nad Arabią Saudyjską. Po pierwszym spotkaniu było to jedynie 48 procent. Polacy obecnie prowadzą w grupie, choć Meksyk i Argentyna nie rozegrały jeszcze swojego meczu w drugiej kolejce.

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 arcyważny mecz z Arabią Saudyjską. Bramki zdobyli Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski, dla których były to pierwsze trafienia w karierze na mistrzostwach świata. Dzięki zwycięstwu szanse na awans do 1/8 finału mundialu znacznie wzrosły.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski po zwycięstwie Polski z Arabią Saudyjską: Ten mecz dał odpowiedź na jedno szalenie ważne pytanie

Jakie szanse ma Polska na wyjście z grupy? Największe z wszystkich czterech drużyn grupy C

Po wtorkowym meczu z Meksykiem pisaliśmy o tym, że szanse reprezentacji Polski na awans do 1/8 finału mistrzostw świata wynosiły 48 procent. Dziś, według analiz prowadzonych przez portal theanalyst.com, które wyliczane są na podstawie aktualnych kursów bukmacherskich, prawdopodobieństwo wyjścia z grupy zespołu Czesława Michniewicza wynosi dokładnie 71,67 procent. Jest ono najwyższe spośród wszystkich czterech drużyn, choć Meksyk i Argentyna mają jeszcze jedno spotkanie przed sobą - zagrają w sobotę o godz. 20 czasu polskiego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Szanse na awans z "polskiej grupy":

 • Polska - 71,67 proc.
 • Argentyna - 57,90 proc.
 • Meksyk - 45,66 proc.
 • Arabia Saudyjska - 24,77 proc.

A które miejsce zajmie ostatecznie nasza kadra? Według aktualnych analiz Polacy mają największe szanse na awans z drugiego miejsca (prawie 41 proc.). Pierwsze oraz trzecie miejsce są już o wiele mniej prawdopodobne. Przypomnijmy, że po meczu z Meksykiem portal theanalyst.com przewidywał, że Polska największe szanse (27,52 proc.) ma na trzecią lokatę.

Szanse Polski na poszczególne miejsce:

 • 1 miejsce - 30,69 proc.
 • 2 miejsce - 40,98 proc.
 • 3 miejsce - 28,33 proc.
 • 4 miejsce - 0,00 proc.

Polska liderem po meczu z Arabią Saudyjską. Wieczorem Argentyna gra o życie

Reprezentacja Polski po dwóch meczach prowadzi w grupie C. W sobotę o godz. 20 Argentyna zagra swój "mecz o wszystko" z Meksykiem. Argentyńczycy w pierwszym spotkaniu sensacyjnie ulegli 1:2 Arabii Saudyjskiej i żeby wciąż być w grze o awans, muszą zdobyć punkty z Meksykiem. 

Aktualna tabela grupy C:

 1. Polska - 4 pkt, bramki 2:0, 1 wygrana, 1 remis
 2. Arabia Saudyjska - 3 pkt, bramki 2:3, 1 wygrana, 1 porażka
 3. Meksyk - 1 pkt (1 mecz), bramki 0:0, 1 remis
 4. Argentyna - 0 pkt (1 mecz), bramki 1:2, 1 porażka
Więcej o:
Copyright © Agora SA