Trener Arabii Saudyjskiej szczerze: To on wygrał Polsce mecz

Bartłomiej Kubiak
- Nadal żyjemy, jesteśmy w grze. Będziemy grali do ostatniej sekundy. Nigdy się nie poddamy - powiedział Herve Renard, selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej, która w drugim meczu fazy grupowej przegrała z Polską 0:2.

Hevre Renard zaraz po meczu uścisnął dłoń Czesława Michniewicza, a później to samo na boisku zrobił z każdym swoim piłkarzem. - Jestem dumny z moich zawodników - powiedział na konferencji prasowej, gdzie analizował przebieg meczu: - Powinniśmy do przerwy remisować. Na pewno to zmieniłoby wiele. Stało się inaczej. Dziś byliśmy nieskuteczni, choć wymieniliśmy wiele fantastycznych podań. Szkoda, ale i tak jestem dumny z mojej drużyny - powtórzył Renard.

Zobacz wideo "Katarski koszmar" za milion dolarów za godzinę. Nie do zniesienia

- Wiem, że dla większości z was najważniejszy jest wynik. Ale to jest futbol. Nadal żyjemy, jesteśmy w grze. Będziemy grali do ostatniej sekundy tego mundialu. Nigdy się nie poddamy. I mam nadzieję, że kibce - jak do tej pory - nam w tym pomogą. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć, że stadion wypełni się na zielono. Nawet jeśli my z Meksykiem zagramy na biało - poprosił Renard.

Arabia Saudyjska po dwóch meczach ma trzy punkty, o jeden mniej niż Polska. - Nie sądzę, by wiele osób pomyślało, że będziemy grać w taki sposób w piłkę nożną. Dlatego powtarzam po raz kolejny: jestem dumny z tej drużyny. Po pierwszym meczu [wygranym 2:1 z Argentyną] czułem radość. Dziś, po porażce, trzeba wziąć odpowiedzialność za wynik - podkreślił Renard.

Herve Renard zachwala reprezentantów Polski. "Szczęsny wygrał wam ten mecz"

I na koniec pochwalił też trzech polskich piłkarzy: Wojciecha Szczęsnego, Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego. Zaczął od Szczęsnego. - To on wam wygrał ten mecz, ale to świetny bramkarz. Nikt go wczoraj nie odkrył - powiedział Renard. A na temat Lewandowskiego dodał: - Mógłbym o nim mówić przez godzinę. To świetny napastnik. Szkoda, że dziś nie udało nam się go zatrzymać - dodał trener Arabii, który ma polskie korzenie.

Arabia Saudyjska w ostatnim meczu fazy grupowej zagra z Meksykiem. Początek meczu w środę o godz. 20. Polska zmierzy się wówczas z Argentyną - do awansu do 1/8 finału biało-czerwonym wystarczy remis, ale nawet porażka nie wykluczy wyjścia z grupy, o ile korzystnie ułożą się inne wyniki.

Więcej o: